PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
Komunikat
09.06.2020.

slisko.pngJutro (10.06) ukaże się szczegółowy komunikat turystyczny przed długim weekendem, ale już dziś pamiętajmy – po prawie trzech tygodniach opadów w górach, tam gdzie nie ma trwałych zabezpieczeń podłoża (tj. progi przeciwerozyjne, stopnie kamienne, kładki drewniane), szlaki są błotniste, przez co bardzo śliskie. Mimo tego wszystkie szlaki są otwarte.

Najtrudniej jest na nowym odcinku szlaku z Przełęczy Wyżnej (dojście do szlaku czerwonego z Brzegów Górnych). Na odcinku leśnym ok. 400 m jest obecnie udrażniany (jest szczególnie mokry). Pamiętajmy, aby wybierać trasy odpowiednie do własnej kondycji. Większość miejsc trudnych do przebycia, z bardzo dużą erozją podłoża, w tym sezonie będzie wyremontowana (ostatni rok projektu związanego z remontami szlaków). Trwa remont schroniska „Chatka Puchatka”, choć przerywany jest anormalną pogodą. Planujemy na sezon wakacyjny udostępnić dla potrzeb turystycznych bacówkę pod szczytem Połoniny Wetlińskiej oraz uruchomić nowe odcinki szlaków.

Dziękujemy za wyrozumiałość tym turystom, którzy znając „bieszczadzkie błoto” podchodzą do nas z życzliwością, a innych wypada nam tylko prosić o cierpliwość.

 
Komunikat turystyczny
05.06.2020.

uwaga.pngWszystkie szlaki turystyczne na obszarze Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów.

Po intensywnych opadach deszczu, występujących przez ostatnie dwa tygodnie, na szlakach jest mokro i bardzo ślisko. W wielu miejscach występują kałuże i błoto. Wyjdź w góry odpowiednio wyposażony - wędrówka w takich warunkach wymaga odpowiedniego obuwia.

Znów można korzystać z obiektów małej infrastruktury. Dla turystów udostępniamy 19 deszczochronów, 7 wiat odpoczynkowych oraz 7 wiat ogniskowych. Pamiętajmy o środkach bezpieczeństwa - zaleca się utrzymanie dystansu społecznego (odstęp co najmniej 2 m), a w przypadku braku możliwości zapewnienia wskazanych odstępów - zakrywanie ust i nosa. Infrastruktura turystyczna nie jest dezynfekowana. 

Zabierajmy śmieci ze sobą, obowiązuje zasada: to, co wnoszę na szlak, zabieram ze sobą do domu. Odpady pozostawić można w pojemnikach przy punktach informacyjno-kasowych. 

Informujemy, że salka edukacyjna dla turystów w Wołosatem (przy "starym" parkingu BdPN) jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 10:00-18:00. Przy "nowym" parkingu czynna jest wystawa plenerowa. Korzystanie jest bezpłatne. Bezpłatnie udostępniamy również sanitariaty. 

Przypominamy najważniejsze komunikaty:

  • w Wołosatem pozostawiamy pojazdy na parkingu. W samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania, a powyżej punktu kasowego obowiązuje zakaz wjazdu. Nie przestrzeganie przepisów może skutkować mandatem! (mapa i komunikat),

  • wszystkie szlaki prowadzące na Połoninę Wetlińską są dostępne, zmienił się jednak przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej. Cały grzbiet Połoniny Wetlińskiej jest udostępniony (szlak czerwony). Nie ma dostępu do schronu "Chatka Puchatka" (mapa i komunikat).
 
Szlak ponownie otwarty
29.05.2020.

Informujemy, że od dnia 29 maja szlak czerwony na odcinku Wołosate - Przełęcz Bukowska zostaje otwarty.

Po ostatnich opadach deszczu na szlakach jest ślisko, mokro i błotniście. Prosimy o zachowanie ostrożności.

 
Kilka przydatnych informacji
22.05.2020.

Przypominamy kilka informacji dotyczących zwiedzania naszego Parku:

- odcinek szlaku czerwonego Wołosate - Przełęcz Bukowska nadal pozostaje zamknięty (mapa i komunikat),

- w Wołosatem pozostawiamy pojazdy na parkingu. W samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania, a powyżej punktu kasowego obowiązuje zakaz wjazdu. Nie przestrzeganie przepisów może skutkować mandatem! (mapa i komunikat),

- wszystkie szlaki prowadzące na Połoninę Wetlińską są dostępne, zmienił się jednak przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej. Cały grzbiet Połoniny Wetlińskiej jest udostępniony (szlak czerwony) (mapa i komunikat),

- nie ma dostępu do schronu "Chatka Puchatka"!

- należy zakrywać nos i usta na parkingach, przy punktach informacyjno - kasowych oraz na powierzchniach widokowych, gdzie gromadzą się turyści,

-  prosimy o zachowanie odpowiedniego odstępu od innych osób i unikanie gromadzenia się,

-  szlaki są podmokłe, należy zachować ostrożność,

Bądźcie odpowiedzialni - w trosce o zdrowie swoje i innych!

 
50-lecie istnienia Dyplomu Rady Europy dla Obszarów Chronionych
27.05.2020.

W związku z 50. rocznicą powstania międzynarodowego wyróżnienia jakim jest Dyplom Rady Europy dla Obszarów Chronionych (EDPA) powstał okolicznościowy materiał (j. ang.) prezentujący to co jest najcenniejsze na naszym kontynencie pod względem przyrodniczym.

Jest nam niezmiernie miło gościć w tym gronie już od 1998 roku!

 
Uwaga!
25.05.2020.

grna_wetlinka.jpgW związku z przypadkami łamania regulaminu Parku przypominamy, że parkowanie kamperów oraz innych pojazdów w porze nocnej na naszych parkingach jest zabronione.

Właścicieli kamperów zapraszamy na pole namiotowe w Bereżkach lub na kamping "Górna Wetlinka", gdzie znajdują się stanowiska przystosowane do parkowania tego typu pojazdów.

 
"Mapa różnorodności biologicznej Polskich Parków Narodowych"
26.05.2020.

akcja_mapa_rznorodnoci_bilogicznej_ppn_mae.jpg Z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej (22 maja), rozpoczęliśmy akcję internetową pn. "Mapa różnorodności biologicznej Polskich Parków Narodowych", która w tym roku przebiega pod hasłem: "Rozwiązania są w przyrodzie". Zapraszamy do śledzenia akcji na Facebooku pod adresem

Park Narodowy, który zaprezentuje swoje osobliwości przyrodnicze (w dowolnej formie - zdjęcia z komentarzem, plakatu, filmu, czy podcastu), nominuje do akcji następny Park Narodowy. W efekcie możemy wszyscy bliżej poznać nasze bogactwo przyrodnicze chronione w Polskich Parkach Narodowych. #rozwiazaniasawprzyrodzie

 

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer