PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
XXVII edycja programu "Kolorowe rozmowy z mieszkańcami naszej Ziemi"
11.03.2022.
list.jpg

Rusza XXVII już edycja programu edukacyjnego BdPN dla przedszkolaków w wieku 5-6 lat pt.: „Kolorowe rozmowy z mieszkańcami naszej Ziemi”.

Z uwagi na modernizację Muzeum Przyrodniczego BdPN w Ustrzykach Dolnych, wizyta dzieci w Ośrodku i zwiedzanie ekspozycji z pracownikiem BdPN nie będzie możliwa. Dlatego też, ponownie ryś Pędzelek – mały mieszkaniec Bieszczadzkiego Parku Narodowego i bohater książeczki „Przygoda wielka rysia Pędzelka”, napisał do dzieci list, tym razem nie sam, bo ze swoim słowackim przyjacielem wilczkiem Noskiem! Odczytanie listu dzieciom przez opiekuna grupy, jest pierwszym z kilku etapów programu, które szczegółowo zostały opisane w załączniku "Opis programu".

Celem programu jest inspirowanie dzieci do poznawania przyrody, odkrywania jej tajemnic i dbania o nią, a przede wszystkim uwrażliwiania na jej piękno. Zapraszamy do udziału wszystkie bieszczadzkie przedszkola i klasy zerowe szkół podstawowych.

Wszyscy mali uczestnicy programu nagrodzeni zostaną pamiątkowymi dyplomami i wydawnictwami BdPN. Serdecznie zapraszamy do udziału w programie.

Wszelkie informacje będą udzielane przez Dział Edukacji Ekologicznej BdPN pod adresem: edukacja@bdpn.pl. Osoba do kontaktu: Magdalena Zawadzka, tel: 724 750 076; Ewa Bujalska, tel: 724 751 231.

Pliki do pobrania:

 
POMOC dla UKRAINY!
07.03.2022.

ImagePolskie Parki Narodowe organizują zbiórkę środków finansowych dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy. Prosimy o wsparcie i wpłaty na wskazane w ogłoszeniu konto. Prosimy też o rozpowszechnianie tej informacji.

Szczegóły pomocy wraz z numerem konta znajdują się na stronie: https://zpppn.pl/pomoc-dla-ukrainy-365/n

Z góry Wszystkim Wam dziękujemy!

 
Komunikat o stanie szlaków 11.03.2022 r.
11.03.2022.

symbol - komunikat zimowy.jpgAktualnie szlaki na obszarze Parku są częściowo przetarte i drożne. Odcinki mało uczęszczane nieprzetarte. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, waha się od 40 cm w niższych partiach do ok. 150 cm w strefie połonin. W ciągu ostatniej doby spadło ok. 20 cm świeżego śniegu, który w ciągu dnia wraz ze wzrostem temperatury stał się mokry. Pod jego warstwą  występują liczne oblodzenia i jest bardzo ślisko. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą raczków lub raków. Przejazd do parkingu w Bukowcu jest już możliwy.

Pamiętajmy aby trasę wycieczki dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia a wycieczkę zaplanować tak, aby wrócić przed zmrokiem. W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia.
Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR Zapoznajcie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Tutaj znajdziecie informacje o korytarzach zjazdowych dla narciarzy.

Bądźcie bezpieczni w górach!

 
Komunikat turystyczny 04.03.2022 r.
04.03.2022.

symbol - komunikat zimowy.jpgSzlaki na terenie parku są przetarte i drożne. Odcinkami, w częściach połoninowych przewiane, dlatego do plecaka warto spakować raczki. W górach zalega twardy i zbity śnieg z warstwą świeżego opadu (5-10 cm). Ogólna grubość pokrywy śnieżnej oscyluje w granicach od 30 do 130 cm.

Panują dobre warunki dla osób poruszających się na nartach skiturowych. Przypominamy, że podchodząc pod górę poruszamy się wyłącznie po szlaku, natomiast zjazdy mogą się odbywać jedynie w obrębach wyznaczonych korytarzy. Zjazdy w pozostałych miejscach oraz po szlakach są zabronione. Poglądowa mapka korytarzy zjazdowych oraz namiary tras znajdują się na stronie BdPN w zakładce „Turystyka zimowa” .


komunikat_m.jpg W związku z trwającym remontem schronu turystycznego „Chatka Puchatka” bardzo prosimy o niewchodzenie na plac budowy!

Wyruszając w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 
Komunikat o stanie szlaków 25.02.2022 r.
25.02.2022.

symbol - komunikat zimowy.jpgTuryści!
Szlaki na terenie Parku są tylko częściowo drożne, na długich odcinkach  występują zaspy i oblodzenia. Poślizgnięcie się na zaśnieżonym lub oblodzonym odcinku szlaku grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem.
W takich warunkach niezbędne są raki lub raczki. Przy górnej granicy lasu zalega mokry i ciężki śnieg, a grubość pokrywy wynosi od 30 do 120 cm.
Utrudnienia napotkamy z dojazdem do parkingu w Bukowcu, dojechać można ok. 50 metrów przed potokiem Halicz, dalej droga przejezdna tylko dla samochodów terenowych.
Warunki pogodowe znajdziecie na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR zapoznajcie się również ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania Parku zimą.

Bądźcie bezpieczni w górach!

 
Ferie w bibliotece - relacja
01.03.2022.

8_min.jpg24.02.2022 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z dziećmi w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ustrzykach Dolnych, zamykając tym samym cykl zajęć "Ferie w bibliotece". Była teoria, była praktyka i był również gość specjalny, ryś Pędzelek. Dziękujemy dzieciom za wysoką frekwencję, a organizatorom za zaproszenie i gościnność. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami umieszczonymi w galerii zdjęć.

 
Ferie zimowe 2022 - podsumowanie
26.02.2022.
ferie_2022_z_bdpn_podsumowanie_min.jpg Ferie zimowe 2022 na finiszu. Pora na krótkie podsumowanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim feriowiczom, którzy wzięli udział w zajęciach terenowych z cyklu "Zostań tropicielem bieszczadzkiej przyrody oraz serii prelekcji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Cieszymy się również, że nasz mały bohater ryś Pędzelek zyskał nowych sympatyków.
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer