PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
Rezerwacje dla grup zorganizowanych w Muzeum przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych
27.01.2023.

zwiedzaj_muzeum_z_audioprzewodnikiem_min.jpg Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, które przeszło gruntowną modernizację dzięki dofinansowaniu ze strony NFOŚiGW (środki krajowe).

Obiekt jest dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W nowej aranżacji zwiedzanie stanowi atrakcyjną przygodę, która pobudza indywidualną aktywność, a dzięki multimediom - pozwala odkrywać tajemnice bieszczadzkiej przyrody.

Muzeum można zwiedzać samodzielnie lub z pomocą audioprzewodnika, który został przygotowany w języku polskim i angielskim, a dla osób słabowidzących - z audiodeskrypcją.

Czytaj całość…
 
Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski 2023
28.11.2022.

Bieszczadzki Park Narodowy, Grupa Bieszczadzka GOPR oraz PTTK Oddział Sanok „Ziemia Sanocka” zapraszają do udziału w XXXVII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, w terminie 15.02-19.02.2023 r.  

rajd2022.m.jpg

Szczegółowe informacje dostępne w zakładkach  oraz w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach (tel. 13 461 03 50, email: oie@bdpn.pl).

 

 

 

UWAGA! 

TERMIN SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ ZOSTAJE PRZEDŁUŻONY DO 27.01.2023 R.  

 
Ferie zimowe 2023
17.01.2023.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na ferie zimowe 2023.

ferie_z_bdpn_2023_min.jpg

 
Komunikat turystyczny 20.01.2023 r.
20.01.2023.

symbol - komunikat zimowy.jpgNa chwilę obecną panują trudne warunki do wędrówek górskich. Z powodu ostatniego opadu na szlakach zalega warstwa mokrego i ciężkiego śniegu. Pokrywa śnieżna jest zróżnicowana i w zależności od lokalizacji jej grubość dochodzi do 40 cm.


W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami, w wielu miejscach szlaki mogą być nieprzetarte i zawiane. Planując dłuższą wędrówkę należy koniecznie uwzględnić wydłużony czas przejścia.


wiatr.pngProsimy o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie poruszania się w zalesionych częściach przebiegu szlaków ponieważ na gałęziach zalega okiść, a obciążone lodem i śniegiem gałęzie mogą zwisać nad szlakami. UWAGA w najbliższych dniach spodziewać się możemy silnego wia-tru, w porywach dochodzącego do 110 km/h.


Aktualna sytuacja wymaga specjalistycznego przygotowania, właściwej oceny sytuacji, odpo-wiedniej odzieży, raczków, kijków i dokładnego zaplanowania wędrówki. Dobrą praktyką jest instalacja na telefonie aplikacji Ratunek dostępnej w sklepie Google Play. Bezpośrednio przed wyjściem koniecznie należy sprawdzić prognozę pogody.

Warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

PRZYPOMINAMY! Na szlakach obowiązuje całkowity zakaz zjazdów. Zjazdy na jabłuszkach tworzą oblodzone rynny, które mogą być powodem niebezpiecznych w skutkach upadków.

 
Komunikat turystyczny 13.01.2023
13.01.2023.

symbol - komunikat zimowy.jpgInformujemy, że wszystkie odcinki szlaków są drożne, jednak zmienne warunki pogodowe wymagają odpowiedniego przygotowania do wędrówki. W ostatnich dniach miały miejsce opady mokrego śniegu, który zamarza w nocy powodując oblodzenia, szczególnie na najwyżej położonych odcinkach szlaków. Na wystawach północnych stoków oraz w  szczytowych pasmach połonin zalega niewielka pokrywa świeżego śniegu. Zalesione odcinki szlaków pozostają rozmokłe, błotniste i śliskie.
Pamiętajmy, aby trasę wycieczki dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, aby wrócić przed zmrokiem. W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia.
Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR Zapoznajcie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 
Komunikat turystyczny 05.01.2023 r.
05.01.2023.

symbol - komunikat zimowy.jpgObecnie na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego wszystkie odcinki szlaków są drożne. Odwiedzających szlaki i ścieżki przyrodnicze prosimy o zachowanie ostrożności. Nawierzchnia szlaku, po której obecnie wędrujemy jest bardzo zróżnicowana. Miejscowo występują odcinki śliskie, podmokłe, błotniste oraz takie, na których zalega warstwa ubitego i rozmakającego śniegu. Wędrówka w takich warunkach wymaga odpowiedniego obuwia, zalecamy również posiadanie kijków. Śliskie mogą być również elementy drewniane tj. kładki, pomosty i progi. Turyści wybierający się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną Tarnawa – Dźwiniacz proszeni są o przechodzenie kładką przy budynku Bazy nad Roztokami.

Wyruszając w góry należy każdorazowo sprawdzić aktualną prognozę na stronie Grupy Bieszczadzkiej GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 
Komunikat turystyczny 30.12.2022 r.
30.12.2022.

symbol - komunikat zimowy.jpgWarunki do wędrówek po szlakach są trudne - szlaki są bardzo śliskie! Odradzamy wychodzenie w góry bez raczków oraz kijków. Szczególnie niebezpieczne mogą być zejścia w górnych odcinkach piętra leśnego. Pokrywa śnieżna na ogół zmrożona, a jej grubość jest bardzo zróżnicowana i wacha się od 0 do 30 cm.

 

wiatr.pngUwaga! W najbliższych dniach przewidywany jest bardzo silny wiatr dochodzący w porywach do 75km/h. Stanowi on zagrożenie na odcinkach leśnych oraz na otwartych powierzchniach w strefie połonin. Wychodząc w góry koniecznie należy sprawdzić aktualne warunki pogodowe ponieważ zimowa wędrówka w górach przy zmiennych warunkach atmosferycznych wiąże się z dużym ryzykiem i wymaga profesjonalnej oceny sytuacji.
Wychodząc na szlak należy pamiętać o potrzebnym wyposażeniu (odzież, obuwie, sprzęt zimowy, prowiant, powerbank, latarka itd.). Godzinę wyjścia koniecznie należy dostosować do planowanej trasy oraz własnych możliwości. Wyruszając w góry warto zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.
Dojazd do parkingu na Bukowcu jest utrudniony z powodu kolein oraz zalegającego śniegu, droga jest nieprzejezdna dla samochodów osobowych.

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer