PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki Park Narodowy
Serwis internetowy

ppn.png logo-mab.pnglogo-medal.png
header
bip.png

Wakacyjne spotkania
z przyrodą 2019
program prelekcji 2019m.jpg

duza_rodzina.png
 

Ryś Pędzelek w Polskim Radiu Dzieciom!
26.11.2018.

Image„Ryś Pędzelek przyszedł na świat późną wiosną w dobrze ukrytym legowisku…”znacie już tę historię? Jeśli nie, poznajcie ją razem z nami. Polskie Radio Dzieciom i Bieszczadzki Park Narodowy zapraszają na słuchowisko o dzikim kocie, który co prawda jest mały, ale ma wielkie marzenie. Chce być królem dzikiej puszczy... Tę opowieść już będzie można usłyszeć w odcinkach na antenie Polskiego Radia Dzieciom, od 26 do 30 listopada. Premierowa emisja pierwszego odcinka odbyła się w poniedziałek 26 listopada w "Bajkowym kąciku" o 12:15. A Ci, którzy nie będą mieli możliwości wysłuchania słuchowiska o 12:15, mogą posłuchać powtórek odcinków w dn. 26-30 listopada w audycji "Wieczorne pogaduchy" o 19:10.

Wyruszcie na wyprawę z małym rysiem! Jego przygody opisał Krystian Tyrański, a producentem słuchowiska jest Polskie Radio Dzieciom - więcej informacji.

Na naszej stronie można przeczytać wspaniale zilustrowaną przez Lesława Kostulskiego książeczkę o przygodach rysia Pędzelka i posłuchać historii małego drapieżnika opowiedzianej dźwiękiem.

Całość zadania była dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

 
Wykonano zimowe oznakowanie szlaków
22.11.2018.

ImageZ myślą o bezpieczeństwie osób odwiedzających Park w okresie zimowym, w strefach połoninowych zamontowany został nowy system oznakowania szlaków turystycznych. Powyżej górnej granicy lasu spotkają Państwo czerwone tyczki o wysokości 250 cm, na których znajdują się pomarańczowe tabliczki z numerami. Na terenie Parku znajduje się łącznie 600 szt. tego typu oznakowań.

Czytaj całość…
 
ZAPROSZENIE
21.11.2018.
zaproszenie_na_wernisa_jpg_m.jpg Zapraszamy uczestników oraz wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród Laureatom oraz wernisaż wystawy fotograficznej VIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt.: „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”. 01.12.2018 r. (sobota), Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy ul. Bełskiej 7 w Ustrzykach Dolnych.
Czytaj całość…
 
Podsumowano frekwencję w Parku w sezonie turystycznym
16.11.2018.

ImageW okresie od 10.IV. do 12.XI.2018 roku na szlakach pieszych w 19 punktach rejestracji ruchu zanotowano 589,2 tys. osób wobec ponad 513,3 tys. w roku poprzednim. Ruch turystyczny w poszczególnych miesiącach rozłożył się odmiennie niż w 2017 r., kiedy to w wakacje zanotowaliśmy ponad 52% frekwencji sezonowej. W tym roku było to jedynie 42%. W wakacje do parku weszło w sumie ponad 251 tys. gości (o ponad 12 tys. mniej niż w roku poprzednim).

Bardzo wysoka frekwencja była w maju (79,8 tys.) oraz w październiku (77,8 tys.). Ponad 116 tys. zwiedzających udało się w sezonie turystycznym na Połoninę Wetlińską z Przeł. Wyżnej, na Tarnicę z Wołosatego natomiast ponad 95 tys.
 
Więcej o frekwencji turystycznej w latach 2015-2017 można się dowiedzieć z nowego artykułu.
 
Wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego
06.11.2018.

Wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego

„Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”

Jury Konkursu fotograficznego w składzie:

  • Katarzyna Gubrynowicz – fotograf przyrody (Związek Polskich Fotografów Przyrody), przewodnicząca jury
  • Grzegorz Leśniewski – fotograf przyrody
  • Jacek Szarek – fotograf, filmowiec, TVP o/Rzeszów
  • Ewa Bujalska – przewodnik działu edukacji ekologicznej BdPN
  • Cezary Ćwikowski – st. specjalista ds. edukacji ekologicznej w BdPN

dokonało oceny nadesłanych prac. Wśród autorów prac nagrodzonych i wyróżnionych znajdują się następujące osoby:

Czytaj całość…
 
Wizyta szkoleniowa w Parku Narodowym "Lasy Bawarskie" i Parku Narodowym "Szumawa"
29.10.2018.

W dn. 22-26.10 pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Parku Narodowego „Połoniny" uczestniczyli w warsztatach w PN "Lasy Bawarskie" i PN "Szumawa". Wizyta ta miała na celu m.in. zapoznanie się z dobrymi praktykami oraz wymianę doświadczeń z innymi parkami przygranicznymi.

Czytaj całość…
 
2 wyróżnienia dla Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
27.10.2018.

Miło nam zakomunikować, że Bieszczadzki Park Narodowy otrzymał dwa wyróżnienie na 3. Międzynarodowym Konkursie „Najlepsze wydawnictwa o górach” odbywającego się w ramach 22 Międzynarodowych Targów w Krakowie w 2018 roku. Na Konkurs nadesłano 138 tytułów (posiadających numery ISBN) z 38 firm wydawniczych z 7 krajów (Czeska Republika, Francja, Polska, Rumunia, Słowacka Republika, Wielka Brytania i Włochy):

- wyróżnienie Targów w Krakowie za wydawnictwa popularnonaukowe Roczniki Bieszczadzkie (tomy 23-26)

- wyróżnienie Koła Przewodników Beskidzkich im. Prof. Romana Reinfussa w Krakowie za mapę (3 wersje językowe) Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie”- mapa przyrodniczo-kulturowa z informatorem.

Oprócz nas nagrodzone i wyróżnione zostały także wydawnictwa: Parku Narodowego Gór Stołowych, Babiogórskiego Parku Narodowego oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego.

dyplom1_male.jpg dyplom2male.jpg 1male.jpg 2male.jpg

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

spacer
android_baner.jpg
lawiny.jpg
Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png
audiobook.pnglogo-ms.png n2000.png nfos.png plsk-boczny.png Infrastruktura i Środowisko

Administrator: Maciej Leń

© 2019 Bieszczadzki Park Narodowy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer