PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki Park Narodowy
Serwis internetowy

ppn.png logo-mab.pnglogo-medal.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
duza_rodzina.png
 

Stanica Konia Huculskiego BdPN w Tarnawie Niżnej przyjmie praktykantów w okresie wakacyjnym
12.05.2008.
Obiekt położony jest na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego w dolinie górnego Sanu. W Stanicy prowadzony jest odchów ogierków z Zachowawczej Hodowli Konia Huculskiego w Wołosatem oraz utrzymuje się konie rekreacyjne.

Czytaj całość…
 
Wystawa malarstwa Zbigniewa Zamołojki
02.05.2008.
Image
 
WYSTAWA MALARSTWA
 
„Sztuka musi istnieć w obszarze sacrum,
Poza nim przestaje być Sztuką”


W Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych można jeszcze obejrzeć wystawę malarstwa Zbigniewa Zamołojki.

Zbigniew Zamołojko jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, grafikę, pisze wiersze. Bierze udział w krajowych i zagranicznych wystawach sztuki.

ZAPRASZAMY!

 

Czytaj całość…
 
Zmiana przebiegu szlaków w BdPN
28.04.2008.

Informujemy, iż począwszy od 26 kwietnia 2008 roku zmieniony został przebieg początkowych odcinków szlaków turystycznych:

1. Ustrzyki Górne-Połonina Caryńska (szlak czerwony): wejście na szlak znajduje się przy parkingu BdPN w Ustrzykach Górnych vis a vis drogi do Wołosatego. Szlak prowadzi przez nową kładkę na potoku Rzeczyca, a dalej wzdłuż grzbietu na południowo-wschodnich stokach pasma Połoniny Caryńskiej. Trwale oznakowany w terenie nowy odcinek szlaku łączy się po ok. 1,5 km ze „starym szlakiem” na Poł. Caryńską. Zmiany dokonano głównie z powodu zamknięcia starej kładki na Wołosatym, mogącej stanowić potencjalne zagrożenie dla zwiedzających Park.
2. Wołosate-Tarnica (szlak niebieski): wejście na szlak znajduje się przed historycznym cmentarzem w Wołosatem, w odległości ok. 0,5 km od dawnego wejścia w kierunku wschodnim. Obecnie trasa szlaku pokrywa się w całości ze ścieżką przyrodniczo-historyczną prowadzącą na Tarnicę.

 

Image  

 Kładka na potoku Rzeczyca -
początek nowego odcinka szlaku
na Poł. Caryńską.

 
Aktualizacja informacji na stronie BdPN
23.04.2008.
ImageZapraszamy do zapoznania się ze zaktualizowanymi informacjami dotyczącymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Począwszy od 26 kwietnia 2008 roku obowiązują m.in. nowe zasady zwiedzania BdPN. W celu promowania wiedzy z zakresu ochrony przyrody w obszarze ścieżek przyrodniczych i podniesienia świadomości ekologicznej zwiedzających ustalono m.in., iż wysokość opłat z tytułu udostępniania zasobów przyrodniczych na ścieżkach będzie niższa od opłat za wstęp do Parku. Informacja z zakresu turystyki edukacyjnej świadczona jest w punktach informacyjno-kasowych ulokowanych na początkowych odcinkach szlaków i ścieżek przyrodniczych. Tam również są do nabycia wydawnictwa BdPN, w tym przewodniki po ścieżkach. Warto poznać: Regulamin dla zwiedzających BdPN, oraz ofertę usług z zakresu udostępniania do zwiedzania: spis cenników.
 
Długi weekend majowy w Muzeum Przyrodniczym!
17.04.2008.

Uprzejmie informujemy, że Muzeum Przyrodnicze będzie dodatkowo otwarte w następujące dni świąteczne:

  • 1 maja (czwartek) w godz. 9.00 – 17.00
  • 3 maja (sobota) w godz. 9.00 – 17.00
  • 4 maja (niedziela) w godz. 9.00– 14.00

Zapraszamy!

 
Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej przyjmie praktykantów
15.04.2008.

Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej
Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Lutowiskach

przyjmie praktykantów w okresie wakacyjnym

Obiekt położony przy dużej obwodnicy bieszczadzkiej. Jest głównym organizatorem i źródłem informacji dla osób indywidualnych i grup turystycznych udających się w Wysokie Bieszczady. Celem zasadniczym Ośrodka jest informowanie społeczeństwa odwiedzającego Bieszczadzki Park Narodowy o zasadach jego zwiedzania, zasobach przyrodniczych i kulturowych, świadczonych usługach turystycznych.

Czytaj całość…
 
Stanowisko dyrekcji BdPN w sprawie lotów na paralotniach w obrębie chronionych ekosystemów
10.04.2008.
Ustrzyki Górne, 10 kwietnia 2008 r.


Stanowisko dyrekcji BdPN w sprawie lotów na paralotniach w obrębie chronionych ekosystemów
 

„GC Nowiny” z 3 kwietnia 2008 zamieściły artykuł Pana Krzysztofa Potaczały „Paralotnie źle widziane w parku”, w którym autor stosując skróty  z szerszej telefonicznej wypowiedzi dyrektora, zgubił sens ,ekologicznego jak też prawnego, uzasadnienia zakazu lotów paralotniami w obrębie ekosystemów chronionych w Bieszczadzkim Parku Narodowym.
Odnosząc się do problemu lotów na paralotniach w Bieszczadzkim Parku Narodowym, należy wyeksponować jeden z najważniejszych celów utworzenia Bieszczadzkiego Parku Narodowego, którym jest ochrona puszczańskiej fauny. Nasz park chroni liczebne populacje ssaków roślinożernych i drapieżnych oraz ptaków, zamieszkujących naturalne ekosystemy leśne i połoninowe. Ażeby skutecznie chronić bogate w cenne gatunki naturalne ekosystemy, objęto ochroną ścisłą około 70% obszaru parku.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości

eparki_logo.png

Internetowa sprzedaż biletów do Parku

android_baner.jpg
lawiny.jpg
Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
logo-ms.png n2000.png nfos.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2020 Bieszczadzki Park Narodowy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer