PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 

Spotkanie dla przewodników
02.02.2017.

W związku z zapytaniami, informujemy, że coroczne spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla przewodników beskidzkich odbędzie się w sobotę 11 marca 2017 r. w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym BdPN w Ustrzykach Dolnych. Wkrótce podamy szczegółowy program spotkania. Udział w spotkaniu będzie podstawą przedłużenia licencji BdPN dla zainteresowanych przewodników.

 
Uwaga, śliski szlak!
25.01.2017.

ImageZabrania się zjeżdżania po szlaku na sankach, tzw. „jabłuszkach” i innych podobnych sprzętach. Ich używanie powoduje wyślizganie i oblodzenie szlaku, co w konsekwencji może doprowadzić do upadku i poważnych kontuzji, tj. zwichnięcia czy złamania. W przypadku występowania oblodzenia zalecamy używanie raków.

Dyrekcja BdPN

 
Oferta edukacyjna Bieszczadzkiego Parku Narodowego
19.01.2017.

Bieszczadzki Park Narodowy, którego głównym celem jest ochrona zasobów przyrodniczych, zajmuje się również edukacją ekologiczną i popularyzacją wiedzy o przyrodzie Bieszczadów.

Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny w Ustrzykach Dolnych prowadzi dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich interesujące prelekcje, wykłady, zajęcia kameralne i zajęcia terenowe na ścieżkach przyrodniczych. Prowadzone są również zajęcia dla nauczycieli i przewodników oraz pracowników Parku.

Od 2016 r. Bieszczadzki Park Narodowy Park posiada nowo wybudowaną Terenową Stację Edukacji Ekologicznej w Wołosatem.

tsee-min.jpg


TSEE Wołosate

Obiekt posiada dobre wyposażenie do prowadzenia zajęć kameralnych – dwie salki audiowizualne, biblioteczkę, laboratorium do segregacji i oznaczania materiałów przyrodniczych oraz bazę noclegową dla 50 osób i zaplecze kuchenne umożliwiające przygotowanie posiłków.

Szczegółowe informacje o stacji odstępne są w zakładce TSEEW Wołosate 

Lokalizacja Stacji stwarza dogodne warunki do prowadzenia zajęć terenowych, ze względu na dostępność do ekosystemów typowych dla Bieszczadów Zachodnich. Ponadto sąsiedztwo potoku Wołosatka i licznych oczek wodnych umożliwia poznanie fauny wodnej Bieszczadzkiego P.N.

zajecia-edu-oczko-min.jpg

 Wytyczono tu trzy ścieżki przyrodnicze: Wołosate – Tarnica”, „Rozsypaniec – Krzemień” i „Ustrzyki Górne – Wołosate”.

W Wołosatem prowadzona jest zachowawcza hodowla konia huculskiego, która daje możliwość poszerzenia oferty edukacyjnej Parku o zagadnienia związane z ochroną ginących ras i odmian hodowlanych.

Osoby zainteresowane zajęciami edukacyjnymi mogą również skorzystać z naszej drugiej stacji edukacyjnej znajdującej się w Suchych Rzekach. Obiekt został oddany do użytku pod koniec 2019 r. i posiada bazę noclegową dla 26 osób (3 pokoje 2- osobowe i 4 pokoje 5-osobowe, z łazienkami), salę audiowizualną, aneks kuchenny do przygotowywania posiłków z jadalnią. Stacja zlokalizowana jest w zalesionej dolinie, w północno-zachodniej części BdPN. 

tsee_suche_rzeki-min.jpg

Szczegółowe informacje o stacji odstępne są w zakładce TSEE Suche Rzeki  

Ponadto proponujemy zajęcia terenowe na 11 ścieżkach przyrodniczych i przyrodniczo-historycznych. Ścieżki prezentują zróżnicowane walory przyrody Parku, charakteryzują się różnym stopniem trudności i czasem zwiedzania.

zajecia_edu_na_sciezkach_min.jpg

Z przebiegiem ścieżek i tematyką przystanków można zapoznać się na stronie www.bdpn.pl w zakładce: Serwis mapowy BdPN.

Czytaj całość…
 
Nabór na stanowisko dyrektora Wielkopolskiego Parku Narodowego
19.01.2017.

Pobierz plikpdf.gif

 
ZAWIADOMIENIE
16.01.2017.

Informujemy, że w schronisku na Połoninie Wetlińskiej Bieszczadzki Park Narodowy wprowadził dyżury w celu podniesienia bezpieczeństwa turystów wędrujących po szlakach w tym rejonie. W miarę możliwości od Przełęczy Wyżnej do schroniska będzie zakładany ślad przy pomocy skutera śnieżnego. W schronisku turyści mogą liczyć wyłącznie na wrzątek lub herbatę - nie będzie prowadzona gastronomia. Do odwołania nie będą też tam wynajmowane noclegi i przyjmowane rezerwacje.

Informujemy również, że Bieszczadzki Park Narodowy prowadzi odśnieżanie na swoich parkingach tzn.: Przełęcz Wyżniańska, Wołosate, Dolina Rzeczycy, Ustrzyki Górne (2 parkingi - Kremenaros i Dolina Terebowca), Brzegi Górne, Bereżki. Właścicielem parkingu na Przełęczy Wyżnej jest Gmina Lutowiska.

 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer