PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki Park Narodowy
Serwis internetowy

ppn.png logo-mab.pnglogo-medal.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
duza_rodzina.png
 

Zesłańcy - Sybiracy - Deportowani.
12.11.2008.

W terminie 12. XI 2008r. - 19. XII 2008 r. w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym BdPN (Muzeum Przyrodnicze) będzie prezentowana wystawa "Zesłańcy - Sybiracy - Deportowani."

Wystawa przedstawia losy Polaków zesłanych wgłąb Rosji w latach 1768 - 1956. Na planszach prezentowane są fotografie, dokumenty i inne pamiątki z zesłania. 

Serdecznie zapraszamy.

 

 
Hucuły w Bieszczadach - artykuł
29.10.2008.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem autorstwa W. Domiszewskiego p.t. "Hucuły w Bieszczadach - Prymitywny znaczy inteligentny". (artykuł okazał się w „Gazecie Bieszczadzkiej” 2008, nr 19 i 20; w materiale wykorzystano: Krzemień M., Hucuły - konie połonin, Kraków 1991).

Pobierz artykuł.

Czytaj całość…
 
Warsztaty dla nauczycieli - Bieszczadzki Park Narodowy-Park Narodowy "Połoniny"
28.10.2008.

Image W dniach 23-24 października 2008 r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli zorganizowane przez Bieszczadzki Park Narodowy, w porozumieniu z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Krośnie.

Warsztaty dotyczyły następujących zagadnień:

Interpretacja zjawisk i procesów przyrodniczych na nowej ścieżce przyrodniczej „Wetlina – Dział”

Ochrona zasobów przyrodniczych i kulturowych polsko-słowackiej części Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie”

Czytaj całość…
 
Film "Poznaj prawdziwe Bieszczady"
23.09.2008.

Z przyjemnością informujemy, że film "Poznaj prawdziwe Bieszczady" jest znów dostępny w naszym sklepie internetowym.

ImageTen film ma przekonać turystów, ze Bieszczady warto odwiedzać nie tylko latem, kiedy szlaki są zatłoczone, ale zimą, wiosną i jesienią. Wtedy te góry są najpiękniejsze. Film nie jest czymś w rodzaju przewodnika po Bieszczadach, nie opowiada też chronologicznie ich historii. Pokazuje za to niezwykłe zjawiska zachodzące w naturze i przypomina fenomen przyrodniczo-kulturowy tych gór. Autorzy chcieli przekazać, ze bieszczadzką przyrodę trzeba chronić, ale należy ją także udostępniać turystom. Żeby poznać prawdziwe Bieszczady musimy odwiedzać je jak najczęściej. Warto jednak wiedzieć kiedy i z kim wyruszyć na połoniny i do krainy dolin. Kolejne wyprawy zapowiadają ludzie, którzy w Bieszczadach żyją i pracują już prawie pół wieku i są ich historią: Wojomir Wojciechowski z Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Tadeusz Zając z Nadleśnictwa Lutowiska. Oprócz nich ekipę TVP3 Rzeszów na spotkanie z Bieszczadami prowadzili doświadczeni przyrodnicy, leśnicy i historycy. Dzięki tym ludziom udało się sfilmować i sfotografować niezwykłe widoki, stanąć oko w oko z dzikimi zwierzętami i odnaleźć ślady burzliwej przeszłości tych terenów. I przekonać się, że owiane legendą dzikie Bieszczady naprawdę istnieją.

 
"Spacer po Bieszczadach" - wystawa fotograficzna
08.01.2009.
Image Wystawa fotograficzna pt. „Spacer po Bieszczadach” w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach.

Autorem zdjęć jest Mariusz Strusiewicz - ur. w 1977 w Ustrzykach Dolnych, mieszka w Leszczowatym. Z wykształcenia leśnik (absolwent Technikum Leśnego w Lesku), nie pracujący w zawodzie. Fotografie traktuje jako podstawowe hobby. Fotografuje wszystko co widzi. Stałą wystawę fotografii ma w Barze Spichlerz w Uhercach Mineralnych. W Internecie jego zdjęcia można obejrzeć na http://picasaweb.google.com/strusiewicz i na stronie www.foto-kurier.com.pl

Wystawa będzie prezentowana do końca marca 2009 r. od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30.

 
Arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Kościół, władza, opór społeczny.
04.09.2008.

ImageWystawa pt.”Arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Kościół, władza, opór społeczny.”
będzie eksponowana od 8 września do 30 października 2008 r.

w Muzeum Przyrodniczym BdPN
w Ustrzykach Dolnych

Na wystawie prezntowane są dokumenty i fotografie obrazujące drogę życiową ks.abp.Tokarczuka, od domu rodzinnego, poprzez okres studiów teologicznych we Lwowie, przyjęcie święceń kapłańskich,pracę duszpasterską, aż po służbę Kościołowi i Narodowi jako biskup ordynariusz diecezji przemyskiej.

Fotografie i dokumenty pochodzą ze zbiorów: archiwum prywatnego Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, archiwum IPN w Warszawie, archiwum Oddziału IPN w Rzeszowie, archiwum Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, Ewy Kuberny, Igora Witowicza, Agnieszki Szczepańskiej.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

 
Nazewnictwo Bieszczadów na mapach i w pamięci dawnych mieszkańców
26.08.2008.

Image Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza na prelekcję z cyklu „Wakacyjne spotkania z przyrodą”, która odbędzie się 29 sierpnia w piątek o godz. 18.00 w sali audiowizualnej Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego (Muzeum Przyrodnicze) w Ustrzykach Dolnych.

Prelekcję pt.: „Nazewnictwo Bieszczadów na mapach i w pamięci dawnych mieszkańców” poprowadzi dr Wojciech Krukar - wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku, autor map dla wytrawnego turysty.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości

eparki_logo.png

Internetowa sprzedaż biletów do Parku

android_baner.jpg
lawiny.jpg
Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
logo-ms.png n2000.png nfos.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2020 Bieszczadzki Park Narodowy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer