PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki Park Narodowy
Serwis internetowy

ppn.png logo-mab.pnglogo-medal.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
duza_rodzina.png
 

Zmiana terminu Bieszczadzkiego Rajdu Narciarskiego Pracowników Parków Narodowych
23.01.2020.

Z przykrością informujemy, że z powodu bardzo trudnych warunków narciarskich jesteśmy zmuszeni przenieść termin III Bieszczadzkiego Rajdu Narciarskiego Pracowników Parków Narodowych. W częściach szczytowych niewielka pokrywa śnieżna zalega na roślinności przy czym grzbiety są częściowo wywiane, wystają oblodzone kamienie. W partiach zalesionych śnieg przykryty jest warstwą lodu, która uniemożliwia bezpieczne poruszanie się na nartach. Przeprowadzenie Rajdu w tych warunkach zagrażałoby bezpieczeństwu uczestników.

Rajd odbędzie się w dniach 27.02-01.03.2020 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.bdpn.pl/pnrajd oraz w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach (tel. 13 461 03 50, email: oie@bdpn.pl).  Zapisy zostały wydłużone do 20.02.2020 r. Zapraszamy!rajd2020.jpg

 

 
Zapraszamy na wystawę pt. "Niezwykły świat owadów Wolińskiego Parku Narodowego"
13.01.2020.

owady_wpn_m.jpgW Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach (Lutowiska 2) można obejrzeć wystawę fotograficzną pt. "Niezwykły świat owadów Wolińskiego Parku Narodowego w obiektywie Mateusza Walczaka".

Wystawa składa się z 59 zdjęć prezentujących świat owadów występujących w Wolińskim Parku Narodowym. Autor przedstawił wybrane gatunki z rzędów błonkówek, ważek, pluskwiaków, muchówek, motyli oraz chrząszczy. Możemy tu zobaczyć gatunki chronione, bardzo rzadkie i te spotykane na co dzień w lasach i na łąkach.

Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia Ośrodka (poniedziałek - piątek, 7:30-15:30), do końca marca 2020 r.

Zapraszamy serdecznie!

Czytaj całość…
 
Spotkanie dotyczące dzierżawy punktów - informacyjno kasowych
28.01.2020.
Wszystkich zainteresowanych dzierżawą punktów informacyjno – kasowych Bieszczadzkiego Parku Narodowego w sezonie turystycznym 2020 zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu, które odbędzie się w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach w dniu 31.01.2020 r. o godzinie 900.

Porządek spotkania :

  • omówienie zmian w zasadach udostępniania,
  • omówienie zakresu obowiązków zamieszczonych w umowie,
  • omówienie warunków przystąpienia do przetargu na udostępnianie szlaków i parkingów Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

 
Ferie zimowe 2020 z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym
09.01.2020.
ferie_2020_male.jpg

Bieszczadzki Park Narodowy zachęca do korzystania z oferty edukacyjnej w okresie ferii zimowych 2020.

Szczegóły oferty. 

 

 
Komunikat 24.01.2020
24.01.2020.

 symbol - komunikat zimowy.jpgPokrywa śniegu zalegająca na szlakach jest mocno zbita i zmrożona. Większość odcinków na terenie Parku jest oblodzona i bardzo śliska. Miejscami na grani śnieg jest całkowicie wywiany i występują tam kamienie. Pokrywa śnieżna oscyluje w granicach od 10 – 70 cm. Aktualnie  poruszanie się po szlakach  wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu (raki).  Warunki dla osób poruszających się na nartach skitourowych są bardzo trudne.

Odcinek drogi Sokoliki – Bukowiec przejezdny, na parkingu w Bukowcu możliwość parkowania.  W niektórych miejscach występują powalone drzewa możliwe do obejścia.

Czytaj całość…
 
Komunikat o stanie szlaków 17.01.2020
17.01.2020.

symbol - komunikat zimowy.jpgSzlaki na terenie Parku są miejscowo oblodzone i bardzo śliskie. Wszystkim wychodzącym w góry zalecamy posiadanie raków lub raczków. Ogólna grubość pokrywy śnieżnej oscyluje pomiędzy 0-70 cm. Śnieg zalega głównie w partiach leśnych.Na niektórych odcinkach możemy napotkać wiatrołomy możliwe do obejścia.

Powyżej górnej granicy lasu pokrywa śnieżna jest nierównomierna. W partiach szczytowych przewiany i wytopiony śnieg odsłania kamienie oraz roślinność. Warunki dla osób poruszających się na nartach skitourowych są utrudnione.        

Szlaki w Dolinie Górnego Sanu są drożne. Pokrywa śnieżna ma grubość od 10 do 30 cm. Droga dojazdowa pomiędzy Sokolikami a Bukowcem jest już przejezdna. Osobom wybierającym się na te trasy zalecamy ostrożność, ponieważ mogą Państwo napotkać powalone drzewa (możliwe do obejścia), należy również zwracać uwagę na drzewa pochylone nad szlakami.

Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Rajd Narciarski - Ustrzyki Górne 2020
07.01.2020.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników zimowych wędrówek narciarskich do wzięcia udziału w XXXVI Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, który odbędzie się w terminie 26.02 – 01.03.2020 r. Przewidujemy cztery trasy – dwie skitourowe, biegową oraz na rakietach śnieżnych. Szczegóły wkrótce.

Do zobaczenia!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości

eparki_logo.png

Internetowa sprzedaż biletów do Parku

android_baner.jpg
lawiny.jpg
Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
logo-ms.png n2000.png nfos.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2020 Bieszczadzki Park Narodowy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer