PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki Park Narodowy
Serwis internetowy

ppn.png logo-mab.pnglogo-medal.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
duza_rodzina.png
 

Tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych
03.04.2020.

uwaga.pngW trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Czytaj całość…
 
Wesołych Świąt!
09.04.2020.
wielkanoc2020m.jpg
 
Droga Krzyżowa
02.04.2020.

droga2020.jpg

W ten szczególny dzień 2 kwietnia kierujemy do Was rozważania Drogi Krzyżowej ze Świętym Janem Pawłem II, przygotowane przez Ks. dr hab. Kazimierza Bełcha. Kierujemy je do wszystkich tych, którzy na przestrzeni wielu lat uczestniczyli w celebracji dróg krzyżowych na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ze względu na uniwersalny wymiar zamieszczonego tam przesłania może z nich skorzystać każdy. Niech aktualne zdjęcia poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej z Wołosatego na Przełęcz Bukowską stanowią namiastkę tego, jak wygląda teren, w którym obecnie turyści przebywać nie mogą. Kiedy zagrożenie już minie, zachęcamy do korzystania z tej trasy w oparciu o przygotowany materiał. Z turystycznym pozdrowieniem. Szczęść Boże!

Dyrekcja BdPN

Do pobrania:

 
"Zachowamy piękno..." - ogłoszenie
24.03.2020.

ImageW związku z tymczasowym zawieszeniem zajęć w szkołach informujemy, że nauczycielom (opiekunom) zgłoszonych grup w programie „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów” zostaną przekazane specjalnie opracowane pomocnicze materiały edukacyjne do korzystania podczas zajęć z uczniami. Prosimy o zgłaszania się na adres mailowy koordynatora programu oraz zachęcamy uczniów do aktywnego poznawanie i odkrywania tajemniczego świata przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego poprzez internetową ofertę edukacyjną w zakładce: Multimedia w edukacji.

 
Drodzy Turyści.
23.03.2020.

ImageDziękujemy za zrozumienie naszego apelu o ograniczenie przemieszczania się. W zeszły weekend zanotowaliśmy pojedyncze samochody na drodze wojewódzkiej oraz parkingach. W górach obecnie panują warunki zimowe, są bardzo niskie temperatury powietrza i wieje silny wiatr, szlaki są niedrożne. Również ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie możemy Wam udostępnić niczego, nawet toalet. Tym bardziej pozostańmy w domach!

Dyrekcja BdPN

 
Komunikat
20.03.2020.

Szanowni Państwo

Minął pierwszy tydzień działań prewencyjnych przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w ramach których wszystkie nasze obiekty, gdzie turyści mogliby się gromadzić zostały zamknięte (dyrekcja, ośrodki informacyjne, muzeum przyrodnicze, stacje edukacyjne, stadnina koni, schroniska BdPN w dzierżawie). Podobne działania podjęto w 22 pozostałych parkach narodowych. Tatrzański PN jako jedyny częściowo zamknął szlaki (dla przyjezdnych).

Nasza Straż Parku i służby terenowe pracują. Obserwujemy niewielki ruch samochodowy na drogach publicznych i nieliczne osoby na szlakach.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pozostawanie w domu i korzystanie z internetowej oferty edukacyjnej BdPN oraz innych parków.

 
Apel do turystów i regionalnych portali informacyjnych
17.03.2020.

W ostatnim czasie w związku z decyzjami podjętymi na poziomie centralnym dotyczącymi walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa podjęliśmy kroki zaradcze polegające na ograniczeniu funkcjonowania naszych obiektów do niezbędnego minimum. Już od piątku 13.03 nie ma możliwości gromadzenia się turystów w żadnej zamkniętej przestrzeni w obszarze zarządzanym przez BdPN. Zdecydowana większość bieszczadzkich schronisk i hoteli znajduje się poza granicami Parku.

Jako, że nie wprowadzono ograniczeń w poruszaniu się w obszarze naszego kraju na drogach publicznych, nie ma też podstaw do zamykania obszaru BdPN, czy jego szlaków. Szlaki turystyczne występują przecież na rozległym terenie Bieszczad, a Park to tylko mały ułamek ich geograficznej powierzchni. Prosimy regionalne portale informacyjne o rozwagę i rzetelne informowanie o sytuacji w regionie i nie zamieszczanie treści opartych o niepotwierdzone i nieudokumentowane jednostkowe informacje, które mogą wywoływać społeczny niepokój.

Prosimy opierać się wyłącznie na komunikatach z naszej strony w sprawach dotyczących udostępniania przestrzeni publicznej jaką jest obszar Parku, w tym trudnym dla wszystkich czasie.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości

eparki_logo.png

Internetowa sprzedaż biletów do Parku

android_baner.jpg
lawiny.jpg
Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
logo-ms.png n2000.png nfos.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2020 Bieszczadzki Park Narodowy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer