PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 

Komunikat turystyczny 16.12.2022 r.
16.12.2022.

zima7.m.jpg W chwili obecnej panują trudne warunki do wędrówek górskich. Z powodu ostatniego ocieplenia na szlakach zalega głęboki i mokry śnieg. Grubość pokrywy oscyluje w granicach 20 - 50 cm. W wielu miejscach szlaki są nieprzetarte i zawiane. Planując dłuższą wędrówkę należy koniecznie uwzględnić wydłużony czas przejścia.
W okresie weekendu przewidywany jest ponowny opad śniegu i spadek temperatur. Oznacza to, że miejscami może być ślisko i niebezpiecznie. Prosimy o szczególną ostrożność w czasie poruszania się w zalesionych częściach przebiegu szlaków ponieważ na gałęziach zalega okiść. Aktualne warunki wymagają specjalistycznego przygotowania, odpowiedniej odzieży, raczków, kijków i dokładnego zaplanowania wędrówki. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Dobrą praktyką jest instalacja na telefonie aplikacji Ratunek dostępnej w sklepie Google Play. Bezpośrednio przed wyjściem koniecznie należy sprawdzić prognozę pogody.
Warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.


PRZYPOMINAMY! Na szlakach obowiązuje całkowity zakaz zjazdów. Zjazdy na jabłuszkach tworzą oblodzone rynny, które mogą być powodem niebezpiecznych w skutkach upadków.

 
Kalendarz przyrodniczy BdPN na rok 2023
15.12.2022.
kalendarz-2023_min.jpg Święta już za pasem, a my mamy dla Was doskonały pomysł na prezent pod choinkę, czyli jubileuszowy kalendarz przyrodniczy BdPN na 2023 rok. Jubileuszowy, bo w przyszłym roku Bieszczadzki Park Narodowy obchodzić będzie 50-lecie funkcjonowania! Kalendarz w wymiarze 47x68 cm, jak co roku, prezentuje przepiękne kadry bieszczadzkiej flory, fauny i połoninowych krajobrazów. Towarzyszą im malownicze opisy zmieniającej się z rytmem pór roku przyrody.
Czytaj całość…
 
Spotkanie z przewodnikami z Oddziału Bieszczadzkiego PTTK w Ustrzykach Dolnych
14.12.2022.
spotkanie-z-przewodnikami-min.jpg 13 grudnia 2022 r. w Muzeum Przyrodniczym BdPN gościliśmy grupę przewodników z Oddziału Bieszczadzkiego PTTK w Ustrzykach Dolnych. Podczas spotkania dyrektor dr Ryszard Prędki opowiedział o zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycjach na terenie Parku, m.in. o modernizacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych. W trakcie spotkania był czas na pytania, odpowiedzi i dyskusje, a także zwiedzanie nowych ekspozycji muzealnych.
Serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i dobre słowo. Liczymy na dalszą owocną współpracę w zakresie rozwoju turystyki górskiej z poszanowaniem bieszczadzkiej przyrody. Do zobaczenia na szlaku!
 
Posiedzenie Rady Naukowej BdPN
12.12.2022.

ImageW dniu 8 grudnia roku odbyło się drugie w 2022 roku posiedzenie Rady Naukowej Parku. Celem spotkania było głównie zapoznanie członków Rady ze stanem inwestycji realizowanych przez Park.

 

ImageCzłonkowie Rady odwiedzili modernizowany obiekt Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych, który finansowany jest dzięki środkom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji budżetowej oraz własnych.

 
Mikołajki z rysiem Pędzelkiem w Muzeum Przyrodniczym BdPN
05.12.2022.

mikolajki_2022_min.jpg Mikołajki z rysiem Pędzelkiem w Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych. 06.12.2022 r., tego dnia działo się dużo dobrego. Były i artystyczne warsztaty dla dzieci, wizyta międzynarodowej grupy młodzieży z Erasmusa oraz wspólne tworzenie łańcucha dobrych życzeń. Naszych gości witał Ryś Pędzelek w towarzystwie Świętego Mikołaja. Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w wydarzeniu.

Fotogaleria

 
Uwaga Turyści!
02.12.2022.

Przypominamy, że w okresie zimowym wejście na teren szlaków oraz ścieżek przyrodniczych BdPN wymaga zakupu biletu wstępu. Opłatę można uiścić drogą elektroniczną za pośrednictwem operatora płatności internetowych: bdpn.eparki.pl  Na miejscu udostępniane są również poniższe punkty sprzedaży:

  • kasy parkingów: na Przełęczy Wyżniańskiej, w Wołosatem oraz w Brzegach Górnych
  • punkty informacyjno-kasowych: na Przełęczy Wyżnej oraz w Mucznem

eparki_logo.png


WAŻNE! Wpływy z biletów wstępu na szlaki turystyczne finansują działalność ratowniczą GOPR! BdPN przekazuje na ten cel 15 % przychodu netto z opłat uiszczanych za wstęp na te szlaki. W przeciągu trzech ostatnich lat (2019, 2020 i 2021) na cele ratownictwa górskiego przekazano łącznie ponad 1 330 000,00 zł.


Opłaty za parkowanie pojazdów oraz wstęp na szlaki i ścieżki przyrodnicze pobierane są w gotówce zgodnie z obowiązującym cennikiem. Od 15 kwietnia 2023 r. powróci sprzedaż biletów wstępu we wszystkich punktach informacyjno-kasowych.


Dla zwiedzających bezpłatnie udostępnione są trzy toalety typu alpejskiego (Stare Sioło w Wetlinie, Przełęcz Wyżna przy punkcie kasowym, Przełęcz Bukowska) oraz sanitariaty na parkingu w miejscowości Wołosate (sanitariat czynny w godzinach pracy parkingu).

 
Komunikat turystyczny
01.12.2022.

Od 1 grudnia przywrócony zostaje przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej do schronu BdPN „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej. W ramach przeprowadzonych prac remontowych utwardzono i wyrównano nawierzchnię szlaku oraz odnowiono znakowania barwne.

Wcześniej wyznakowane obejścia pozostają wyłączone z udostępniania. Przy węźle szlaku żółtego z czarnym dostępny będzie zielony łącznik szlaku żółtego i czerwonego wychodzącego z Brzegów Górnych.

zmiana_wet2m.jpg

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer