PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 

Rezerwacje dla grup zorganizowanych w Muzeum przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych
27.01.2023.

zwiedzaj_muzeum_z_audioprzewodnikiem_min.jpg Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, które przeszło gruntowną modernizację dzięki dofinansowaniu ze strony NFOŚiGW (środki krajowe).

Obiekt jest dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W nowej aranżacji zwiedzanie stanowi atrakcyjną przygodę, która pobudza indywidualną aktywność, a dzięki multimediom - pozwala odkrywać tajemnice bieszczadzkiej przyrody.

Muzeum można zwiedzać samodzielnie lub z pomocą audioprzewodnika, który został przygotowany w języku polskim i angielskim, a dla osób słabowidzących - z audiodeskrypcją.

Czytaj całość…
 
Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski 2023
28.11.2022.

Bieszczadzki Park Narodowy, Grupa Bieszczadzka GOPR oraz PTTK Oddział Sanok „Ziemia Sanocka” zapraszają do udziału w XXXVII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, w terminie 15.02-19.02.2023 r.  

rajd2022.m.jpg

Szczegółowe informacje dostępne w zakładkach  oraz w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach (tel. 13 461 03 50, email: oie@bdpn.pl).

 

 

 

UWAGA! 

TERMIN SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ ZOSTAJE PRZEDŁUŻONY DO 27.01.2023 R.  

 
Ferie zimowe 2023
17.01.2023.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na ferie zimowe 2023.

ferie_z_bdpn_2023_min.jpg

 
Komunikat turystyczny 20.01.2023 r.
20.01.2023.

symbol - komunikat zimowy.jpgNa chwilę obecną panują trudne warunki do wędrówek górskich. Z powodu ostatniego opadu na szlakach zalega warstwa mokrego i ciężkiego śniegu. Pokrywa śnieżna jest zróżnicowana i w zależności od lokalizacji jej grubość dochodzi do 40 cm.


W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami, w wielu miejscach szlaki mogą być nieprzetarte i zawiane. Planując dłuższą wędrówkę należy koniecznie uwzględnić wydłużony czas przejścia.


wiatr.pngProsimy o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie poruszania się w zalesionych częściach przebiegu szlaków ponieważ na gałęziach zalega okiść, a obciążone lodem i śniegiem gałęzie mogą zwisać nad szlakami. UWAGA w najbliższych dniach spodziewać się możemy silnego wia-tru, w porywach dochodzącego do 110 km/h.


Aktualna sytuacja wymaga specjalistycznego przygotowania, właściwej oceny sytuacji, odpo-wiedniej odzieży, raczków, kijków i dokładnego zaplanowania wędrówki. Dobrą praktyką jest instalacja na telefonie aplikacji Ratunek dostępnej w sklepie Google Play. Bezpośrednio przed wyjściem koniecznie należy sprawdzić prognozę pogody.

Warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR oraz za pomocą kamerki internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

PRZYPOMINAMY! Na szlakach obowiązuje całkowity zakaz zjazdów. Zjazdy na jabłuszkach tworzą oblodzone rynny, które mogą być powodem niebezpiecznych w skutkach upadków.

 
Komunikat turystyczny 13.01.2023
13.01.2023.

symbol - komunikat zimowy.jpgInformujemy, że wszystkie odcinki szlaków są drożne, jednak zmienne warunki pogodowe wymagają odpowiedniego przygotowania do wędrówki. W ostatnich dniach miały miejsce opady mokrego śniegu, który zamarza w nocy powodując oblodzenia, szczególnie na najwyżej położonych odcinkach szlaków. Na wystawach północnych stoków oraz w  szczytowych pasmach połonin zalega niewielka pokrywa świeżego śniegu. Zalesione odcinki szlaków pozostają rozmokłe, błotniste i śliskie.
Pamiętajmy, aby trasę wycieczki dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, aby wrócić przed zmrokiem. W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia.
Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR Zapoznajcie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 
Komunikat turystyczny 05.01.2023 r.
05.01.2023.

symbol - komunikat zimowy.jpgObecnie na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego wszystkie odcinki szlaków są drożne. Odwiedzających szlaki i ścieżki przyrodnicze prosimy o zachowanie ostrożności. Nawierzchnia szlaku, po której obecnie wędrujemy jest bardzo zróżnicowana. Miejscowo występują odcinki śliskie, podmokłe, błotniste oraz takie, na których zalega warstwa ubitego i rozmakającego śniegu. Wędrówka w takich warunkach wymaga odpowiedniego obuwia, zalecamy również posiadanie kijków. Śliskie mogą być również elementy drewniane tj. kładki, pomosty i progi. Turyści wybierający się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną Tarnawa – Dźwiniacz proszeni są o przechodzenie kładką przy budynku Bazy nad Roztokami.

Wyruszając w góry należy każdorazowo sprawdzić aktualną prognozę na stronie Grupy Bieszczadzkiej GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 
Komunikat turystyczny 30.12.2022 r.
30.12.2022.

symbol - komunikat zimowy.jpgWarunki do wędrówek po szlakach są trudne - szlaki są bardzo śliskie! Odradzamy wychodzenie w góry bez raczków oraz kijków. Szczególnie niebezpieczne mogą być zejścia w górnych odcinkach piętra leśnego. Pokrywa śnieżna na ogół zmrożona, a jej grubość jest bardzo zróżnicowana i wacha się od 0 do 30 cm.

 

wiatr.pngUwaga! W najbliższych dniach przewidywany jest bardzo silny wiatr dochodzący w porywach do 75km/h. Stanowi on zagrożenie na odcinkach leśnych oraz na otwartych powierzchniach w strefie połonin. Wychodząc w góry koniecznie należy sprawdzić aktualne warunki pogodowe ponieważ zimowa wędrówka w górach przy zmiennych warunkach atmosferycznych wiąże się z dużym ryzykiem i wymaga profesjonalnej oceny sytuacji.
Wychodząc na szlak należy pamiętać o potrzebnym wyposażeniu (odzież, obuwie, sprzęt zimowy, prowiant, powerbank, latarka itd.). Godzinę wyjścia koniecznie należy dostosować do planowanej trasy oraz własnych możliwości. Wyruszając w góry warto zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.
Dojazd do parkingu na Bukowcu jest utrudniony z powodu kolein oraz zalegającego śniegu, droga jest nieprzejezdna dla samochodów osobowych.

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer