PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki Park Narodowy
Serwis internetowy

ppn.png logo-mab.pnglogo-medal.png
header
bip.png

Wakacyjne spotkania
z przyrodą 2019
program prelekcji 2019m.jpg

duza_rodzina.png
 

Komunikat dla turystów
09.08.2018.

Informujemy iż wszystkie szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są drożne. Miejscami, szczególnie w niższych położeniach, wciąż występuje głębokie błoto. Na części szlaków turystycznych prowadzone są obecnie prace remontowo-naprawcze.

Turystów wędrujących szlakiem zielonym z Wetliny na Jawornik prosimy o nie schodzenie ze szlaku – poza szlakiem prowadzone są prace leśne. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Czytaj całość…
 
Uwaga XXVII Międzynarodowa Konferencja - komunikat II
06.08.2018.

W związku ze 100-leciem ochrony przyrody w Polsce i z 25-leciem „Konwencji o różnorodności biologicznej” Bieszczadzki Park Narodowy z udziałem środowisk naukowych Polski i Ukrainy organizuje XXVII Międzynarodową Konferencję pt.: „100 lat ochrony przyrody na obszarach dzisiejszej południowo-wschodniej Polski i zachodniej Ukrainy”. Część plenarna konferencji odbędzie się w dniach 13-14 września 2018 roku w Ustrzykach Dolnych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej (Muzeum), zaś w dniach 15-17 września 2018 roku uczestnicy Konferencji wezmą udział w wycieczce naukowej do wybranych rezerwatów na terenie Zachodniej Ukrainy.

Szczegółowy program ukaże się ok. 15 sierpnia b.r., zapisy do dnia 3 września br. Koszty konferencji w części pokrywa Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Przewidujemy odpłatność w kwocie ok. 200 PLN. dla uczestników nie głoszących referatów.

 
Zapraszamy na parking w Wołosatem
08.08.2018.

ImageBieszczadzki Park Narodowy zaprasza na parking do Wołosatego. Stąd najlepiej rozpocząć wędrówkę na Tarnicę i Rozsypaniec. W jego obrębie znajdują się m.in.:

- bezpłatna salka edukacyjna z ciekawymi pomocami dydaktycznymi (czynna 8.00-16.00, wt.-nd.)

- bezpłatna wystawa plenerowa pt. „Polskie parki narodowe”,

- bezpłatne zaplecze sanitarne,

- tablice edukacyjne,

- stojaki na rowery,

- pizzeria,

- sklep z pamiątkami.

Ze względu na duży ruch w sierpniu parking zapełnia się zwykle do godz. 11.00.

Image Image

 
Informacja o utrudnieniach na ścieżce przyrodniczej na Przysłup Caryński
07.08.2018.

ImageWejście na oznakowaną kolorem czerwonym ścieżkę historyczno-przyrodniczą "Przysłup Caryński-Krywe n/Sanem" w kierunku Przełęczy Przysłup Caryński w miejscowości Nasiczne jest utrudnione z powodu uszkodzonej kładki gm. Lutowiska na Potoku Nasiczniańskim (przejście brodem).

Zalecamy pominięcie początkowego fragmentu ścieżki na odcinku Nasiczne - Przełęcz Nasiczniańska i poruszanie się drogą leśną rozpoczynającą się w miejscowości Dwernik (szlak rowerowy oznakowany kolorem czerwonym).

 
Bieszczadzkie rośliny w dawnej kuchni i aptece
07.08.2018.

ImageBieszczadzki Park Narodowy zaprasza do udziału w prelekcji na temat: „Bieszczadzkie rośliny w dawnej kuchni i aptece”, która odbędzie się 10 sierpnia br. (piątek) o godz. 1700 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej BdPN w Ustrzykach Dolnych (budynek Muzeum Przyrodniczego); ul. Bełska 7.

Czytaj całość…
 
45-lecie Bieszczadzkiego Parku Narodowego
06.08.2018.

Image W sobotę 4 sierpnia 2018 r. minęła 45 rocznica utworzenia Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Rocznica ta stała się okazją do przybliżenia jego walorów przyrodniczych i kulturowych. W ramach obchodów zorganizowano w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych „Dzień otwarty”, podczas którego można było zwiedzić ekspozycje oraz obejrzeć filmy i diaporamy przyrodnicze.

Czytaj całość…
 
Zapraszamy na kawę, herbatę i film
04.08.2018.

Mała nowo1m_kawa.jpgść w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych. Zapraszamy na aromatyczną kawę, herbatę do pomieszczenia usytuowanego w podziemiach muzeum.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

spacer
android_baner.jpg
lawiny.jpg
Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png
audiobook.pnglogo-ms.png n2000.png nfos.png plsk-boczny.png Infrastruktura i Środowisko

Administrator: Maciej Leń

© 2019 Bieszczadzki Park Narodowy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer