PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
Uwaga! Burze z gradem!
24.05.2023.

uwaga.pngW okresie 07:30 dnia 24.05.2023 (środa) - 07:30 dnia 25.05.2023 (czwartek) IMGW prognozuje pierwszy stopień zagrożenia burzami z gradem na całym obszarze Parku. 

Zdecydowanie odradzamy wyjście w góry.

 
24 MAJA Europejski Dzień Parków Narodowych
23.05.2023.
europejski-dzie-parkw-narodowych-max.jpg
Świętuj z nami! 24 MAJA Europejski Dzień Parków Narodowych.
W rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie, obchodzimy Europejski Dzień Parków Narodowych. Najstarszym europejskim parkiem narodowym jest szwedzki Sarek utworzony 24 maja 1909 r. W Polsce mamy 23 parki narodowe, które zajmują niecały 1% powierzchni kraju. Tereny objęte tą formą ochrony posiadają szczególną wartość naukową, przyrodniczą, krajobrazową lub kulturową. Każdy z nich wart jest zobaczenia, ponieważ każdy posiada swój niepowtarzalny klimat i walory niedostępne gdzie indziej.
 
Szkolenie podstawowe dla przewodników ubiegających się o licencję BdPN - 2023
09.05.2023.

ImageSerdecznie zapraszamy na dwudniowe szkolenie podstawowe dla przewodników beskidzkich zainteresowanych uzyskaniem licencji przewodnickiej Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Czytaj całość…
 
Tymczasowa zmiana wejścia do budynku Muzeum w Ustrzykach Dolnych
09.05.2023.

0m.jpgW związku z prowadzonymi robotami zewnętrznymi we wtorek 09. maja wejście główne do budynku Muzeum Przyrodniczego od ul. Bełskiej zostanie tymczasowo zamknięte, a udostępnione zostanie wejście z boku – od Baru Dzień Dobry (dawniej „Bar Ewa”). Przepraszamy za ewentualne niedogodności. Jednocześnie informujemy, że Muzeum Przyrodnicze będzie dodatkowo otwarte w niedzielę 14. maja w godz. 9.00-16.00. Zapraszamy!

Roboty zewnętrzne związane z wymianą dachu, dociepleniem i aranżacją otoczenia są realizowane w ramach umowy pn.: „Remont, modernizacja i doposażenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych” ze środków dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środków własnych BdPN.

 
Komunikat na długi weekend majowy
28.04.2023.

W nadchodzący długi weekend, szlaki piesze, ścieżki przyrodnicze, parkingi i toalety będą dostępne dla zwiedzających. Szlaki odcinkami mogą być podmokłe i śliskie - prosimy zachować szczególną ostrożność.

Przypominamy, że na terenie Parku obowiązuje bilet wstępu. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno-kasowych. Zakupując bilet na miejscu płacimy gotówką. Bilety należy zachować do kontroli. Z opłat wstępu zwolnieni są mieszkańcy gmin Cisna, Czarna i Lutowiska, zgodnie z Ustawą o Ochronie Przyrody, oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Bilet wstępu można również zakupić za pośrednictwem strony www.bdpn.eparki.pl . Bilet zakupiony drogą elektroniczną (imienny) wraz z dowodem tożsamości należy okazać obsłudze punktu informacyjno-kasowego przy wejściu na szlak. Uwaga: zasięg Internetu na terenie parku nie jest najlepszy, warto zaopatrzyć się w bilety wcześniej (szczególnie trudna sytuacja jest w Brzegach Górnych, Przełęczy Wyżniańskiej, Tarnawie Niżnej i dolinie górnego Sanu)

Parkowanie pojazdów jest możliwe tylko na naszych parkingach i parkingach gminnych. Sanitariaty znajdujące się w pobliżu punktów informacyjno-kasowych udostępniane są bezpłatnie w godzinach pracy punktów. Przy punktach znajdują się również kosze na opady, są to jedyne miejsca gdzie można pozo-stawić śmieci. Zalecamy jednak, aby zabierać śmieci ze sobą.

Chcąc dostać się na Tarnicę, w Wołosatem pozostawiamy pojazd na parkingu, w samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania, przed punktem informacyjnym też, a dalej jest zakaz wjazdu (można dostać mandat).
Wszystkich chętnych zapraszamy również na pole namiotowe w Bereżkach. Pole zostało już otwarte - wcześniejsza rezerwacja miejsca nie jest konieczna.


O psach na terenie Parku


Z pieskiem, na smyczy i w kagańcu możemy poruszać się wyłącznie na wyznaczonych odcinkach:
- od Przełęczy Wyżniańskiej do Schroniska Pod Małą Rawką,
- od Nasicznego i Bereżek na Przełęcz Przysłup Caryński,
- od Tarnawy Niżnej do Dźwiniacza Górnego (ścieżką po płytach betonowych w obydwie strony).

Pamiętajmy, aby sprzątać po swoich pupilach - zebrane odchody można znieść do punktu kasowego (kosz na odpady zmieszane). Właściwe kosze na odpady po pupilach zostaną zamontowane wkrótce. Na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego z psem (na smyczy i w kagańcu) można spacerować również wzdłuż dróg publicznych i na terenie miejscowości. Wprowadzanie lub wnoszenie psów na szlaki nie wskazane w planie ochrony BdPN jest zabronione i grozi mandatem.

 
Majówka w Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych
20.04.2023.

min.jpgZapraszamy serdecznie do odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych w dodatkowe dni świąteczne:

01.05.2023 r. (poniedziałek) w godzinach: 900 -17 00

03.05.2023 r. (środa) w godzinach: 900 - 1400

Szczegółowe informacje o Muzeum: cennik, regulamin, dostępne są na stronie BdPN.
 
Finał XXVIII edycji pt. : "Kolorowe rozmowy z mieszkańcami naszej Ziemi"
11.05.2023.

Za nami finał XXVIII edycji programu edukacyjnego dla dzieci przedszkolnych pt. : ”Kolorowe rozmowy z mieszkańcami naszej Ziemi”. Z okazji przypadających w tym roku 50. urodzin Bieszczadzkiego Parku Narodowego, dzieci miały za zadanie przygotować kolorowe życzenia dla dzikiej bieszczadzkiej przyrody. W sobotę 29 kwietnia odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych uczestników programu. W tej edycji w programie wzieło udział 365 dzieci z jedenastu szkół i przedszkoli. Na uroczystość przybyli liczni goście. Po krótkiej przyrodniczej pogadance przyszedł czas na wręczenie dyplomów i nagród - książek „Przygoda wielka rysia Pędzelka”, wspólne zwiedzanie wystawy oraz samego Muzeum Przyrodniczego. Do naszych gości dołączył ryś Pędzelek ze słodkim poczęstunkiem. Każdy chętny mógł sobie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie lub przybić piątkę. Serdecznie dziękujemy uczestnikom wydarzenia za tak liczne przybycie!
29.04.2023 r. Ośrodek Edukacji Ekologicznej oraz Muzeum Przyrodnicze BdPN w Ustrzykach Dolnych.

Galeria zdjęć

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer