Z końcem czerwca br. grupa 30 nauczycieli przyrody, biologii i geografii ze szkół woj. podkarpackiego wyruszyła na Ukrainę, na czterodniowe warsztaty edukacyjne. Uczestnicy zapoznali się z pralasami Karpackiego Rezerwatu Biosfery, zwiedzili muzeum przyrodniczo-etnograficzne Rezerwatu oraz wędrowali połoninami Karpat Marmaroskich, poznając ich przyrodę i piękno. Wyprawa była bardzo udana, czego dowodem są zamieszczone fotografie.
Bieszczadzki Park Narodowy oraz uczestnicy dziękują Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie za dofinansowanie warsztatów. Zachęcamy nauczycieli do uczestnictwa w kolejnych warsztatach!
Spotkania odbywają się w każdy piątek wakacji o godz. 18.00 w sali audiowizualnej Ośrodka Naukowo – Dydaktycznego BdPN w Ustrzykach Dolnych (budynek Muzeum Przyrodniczego),
ul. Bełska 7; tel. 013 461 10 91; e-mail: ond@bdpn.pl;
Prelekcje o tematyce przyrodniczej i kulturowej, ilustrowane przeźroczami, fotografiami, filmami i prezentacjami multimedialnymi prowadzą zaproszeni specjaliści.
Bieszczadzki Park Narodowy organizuje w dniach 20-25 lipca 2009 r. VII seminarium dla koordynatorów edukacji ekologicznej w polskich parkach narodowych.
Seminaria dotyczące edukacji ekologicznej dla pracowników polskich parków narodowych organizowane są przez Bieszczadzki Park Narodowy od 1997 roku, co dwa lata. Ich głównym celem jest umożliwienie wymiany informacji i doświadczeń z zakresu edukacji ekologicznej pomiędzy przedstawicielami parków narodowych. Dotychczas seminaria były organizowane na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a także w parkach narodowych położonych w Karpatach Wschodnich na Ukrainie.
Zapraszamy do korzystania z pola namiotowego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w miejscowości Bereżki:
tanio
doskonały punkt startowy na szlaki BdPN
w otoczeniu nieskażonej przyrody
Wieś Bereżki położona jest na granicy BdPN od strony Ustrzyk Dolnych.
Pole zlokalizowane jest przy szlaku turystycznym na Przysłup Caryński i Połoninę Caryńską.
Do Państwa dyspozycji oddajemy miejsca do parkowania, WC, prysznice z ciepłą wodą oraz miejsca ogniskowe. Z okolic pola namiotowego roztacza się malowniczy widok na Połoninę Caryńską i dolinę potoku Wołosaty.
Osobliwości przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego to multimedialny przewodnik po wybranych ekosystemach Parku, w formie kilkunastu panoram sferycznych.
Tematyka poszczególnych panoram dotyczy najbardziej interesujących pod względem przyrodniczym i charakterystycznych dla Bieszczadzkiego Parku Narodowego ekosystemów.
Z pomocą multimedialnego przewodnika poznamy m. in. ekosystemy olszynki, buczyny karpackiej, borówczysk oraz zbiorowisk szczelin i półek skalnych.
Przewodnik multimedialny zawiera ponadto dużą ilość kolorowych fotografii i rycin wraz z opisami, które ukazują interesujące i często rzadkie gatunki flory i fauny.
Na naszej stronie internetowej możecie Państwo zapoznać się z wersją demonstracyjną wydawnictwa, zawierającą 11 panoram. W niedługim czasie pojawi się możliwość zamówienia płytki z pełną wersją w naszym sklepie interentowym.
Na podstawie § 6 ust. 5
Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11.08.2004 w sprawie sposobu
i trybu gospodarowania składnikami majątku ruchomego powierzonego jednostkom budżetowym, zakładom budżetowym i gospodarstwom pomocniczym (Dz.U.nr.191poz.1957) Bieszczadzki
Park Narodowy informuje, że posiada na stanie zbędne składniki majątku -
sieć łączności
radiowej składającą się z niżej wymienionych urządzeń.