PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN arrow Archiwum wiadomości arrow VIII seminarium dla koordynatorów edukacji ekologicznej w polskich parkach narodowych

VIII seminarium dla koordynatorów edukacji ekologicznej w polskich parkach narodowych
14.06.2011.

Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego organizuje w dniach 24 - 29 lipca 2011 r. VIII seminarium dla koordynatorów edukacji ekologicznej w polskich parkach narodowych pod hasłem „Edukacja ekologiczna i udostępnianie parków narodowych do zwiedzania”.

Seminaria dotyczące edukacji ekologicznej dla pracowników polskich parków narodowych organizowane są przez Bieszczadzki Park Narodowy od 1997 roku, co dwa lata. Wcześniejsze seminaria odbywały się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a także w parkach narodowych położonych w Karpatach Wschodnich na Ukrainie oraz w Rumunii.

Tegoroczne seminarium odbędzie się na terenie Parku Narodowego i Rezerwatu Biosfery UNESCO „Retezat” w Rumunii, położonego w Karpatach Południowych.

Z przyjemnością informujemy, że nasze seminarium objął honorowym patronatem Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska - Główny Konserwator Przyrody Pan Janusz Zaleski. Do udziału w seminarium zostaną zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a o merytoryczną stronę będą dbać wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Głównym celem seminarium, oprócz poszerzenia wiedzy z zakresu zasobów przyrodniczych Karpat i problematyki ich ochrony, jest wymiana informacji i doświadczeń z zakresu edukacji ekologicznej pomiędzy przedstawicielami polskich parków narodowych oraz nawiązywanie współpracy w tym zakresie z innymi parkami. Dlatego Przedstawicieli Parku prosimy o przesłanie następujących informacji i materiałów:

  • trzech zdjęć charakteryzujących osobliwości przyrodnicze Parku (krajobraz, roślinność, fauna) oraz mapy Parku ze strefowaniem ochronnym i udostępnianiem do zwiedzania i edukacji ekologicznej z legendą w języku angielskim (format jpg) do przygotowania prezentacji multimedialnej o polskich parkach narodowych. Zostanie ona zaprezentowana podczas spotkania w Dyrekcji Parku Narodowego Retezat w Rumunii. Prosimy o przesłanie materiałów pocztą elektroniczną do 27 czerwca br. na adres poczty elektronicznej: gholly@bdpn.pl
  • wypełnionej ankiety w celu przygotowania kompleksowej charakterystyki realizowanej przez Parki Narodowe edukacji ekologicznej. Ankietę prosimy przesłać do 27 czerwca br. pocztą elektroniczną na adres: be.szary@wp.pl

Ponadto prosimy Przedstawiciela Parku o przygotowanie 10-minutowego wystąpienia na temat stanu i zakresu realizowanej przez Park edukacji ekologicznej. Ze względu na to, że planujemy wygłoszenie tych informacji podczas przejazdów autokarem, prosimy również o opracowanie ich i wydrukowanie w formie broszury z wykresami, mapką, zdjęciami i krótkim tekstem (szczegółowe informacje techniczne i konspekt przesyłamy w załączeniu).

Prosimy również o przywiezienie, w miarę możliwości, wydawnictw Parku, które zostaną następnie przekazane Dyrekcji Parku Narodowego Retezat przez Przedstawicieli polskich Parków Narodowych.

Seminarium jest finansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i dlatego udział w nim jest bezpłatny. Uczestnik ponosi jedynie koszty dojazdu do miejsca zbiórki (Kraków – skąd wyjeżdża wynajęty autokar lub Ustrzyki Dolne – miejsce wyjazdu całej grupy).

Dodatkowych informacji udzielają: Grażyna Holly (gholly@bdpn.pl) lub Beata Szary (be.szary@wp.pl)

Pliki do pobrania:

 
spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer