PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki Park Narodowy
Serwis internetowy

ppn.png logo-mab.pnglogo-medal.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
duza_rodzina.png
 

Wystawa fotograficzna
24.04.2009.

Image Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Lutowiskach zaprasza na wystawę fotograficzną p.t. "Góry wysokie" autorstwa Małgorzaty Dul.

Wystawa prezentowana będzie w dniach 24.04.2009 - 30.08.2009 w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Lutowiskach.

Autorka sama o sobie mówi:

„Moja fascynacja górami zrodziła się pod wpływem wycieczek w pobliskie Beskidy. Wraz z przyjaciółmi przemierzałam kilometry górskich ścieżek, chłonąc klimat gór. Wrodzona ciekawość kazała mi zaglądać w coraz to nowe miejsca. Smakowałam tego, co w górach najpiękniejsze. Wędrowałam i w pełnym słońcu i w strugach deszczu. Rozkoszowałam się górskimi biwakami, mroźnymi wschodami, malowniczymi zachodami, skrzącym i skrzypiącym śniegiem. Zaglądałam ludziom do chat.
Fotografia stała się „produktem ubocznym” tego zachwytu. Swego rodzaju próbą zatrzymania niepowtarzalnego obrazu, kolekcjonowania wspomnień.
Kolejnym etapem w mojej górskiej przygodzie były góry wysokie. Najpierw Alpy, zdumiewające swym majestatem, dostojne wymagające. Moje pierwsze zetkniecie z lodowcem, odkrywanie tajemnic znanych tylko z książek. Trudy wspinaczki, pierwsze zderzenie organizmu z wysokością.
Potem czas przyszedł niespodziewanie na góry jeszcze bardziej egzotyczne i jeszcze bardziej wyższe. Z szeroko otwartymi oczami i otwartym obiektywem pochłaniałam boliwijskie klimaty, koloryt kraju, zapach Ameryki Południowej. No i gór, głównego celu wyprawy. Podobnie monstrualnymi rozmiarami przywitał mnie Pamir Kirgiski. Trudne do zmierzenia okiem przestrzenie. Ogrom i potęga gór.
Myślę, że żadne moje słowa nie oddadzą tych przeżyć i doznań. Może lepiej przemówią obrazy. Zapraszam, na wycieczkę.
Chciałabym przy okazji podziękować towarzyszom moich wędrówek. I tych bliskich, w najbliższe memu sercu góry, jak i tych dalekich, egzotycznych.
Wystawę tę dedykuję mojemu Przyjacielowi Andrzejowi Bilkowi, człowiekowi gór”.

  Zapraszamy!

 
spacer
Nowości

eparki_logo.png

Internetowa sprzedaż biletów do Parku

android_baner.jpg
lawiny.jpg
Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
logo-ms.png n2000.png nfos.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2020 Bieszczadzki Park Narodowy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer