PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN arrow Archiwum wiadomości arrow Praktyczne informacje dla odwiedzających Park w okresie Świąt Wielkanocnych

Praktyczne informacje dla odwiedzających Park w okresie Świąt Wielkanocnych
28.03.2024.

Dostępność oraz warunki na szlakach

symbol - komunikat zimowy.jpgW najbliższych dniach szlaki i ścieżki przyrodnicze będą dostępne dla odwiedzających. Wyjątkiem jest odcinek ścieżki przyrodniczo-historycznej „W Dolinie Górnego Sanu” przebiegający od deszczochronu w dolinie potoku Niedźwiedziego do źródeł Sanu, który jest zamknięty do dnia 12.04.2024 ze względu na prace leśne.

Odcinki szlaków w większości bardzo błotniste, pokryte rozmokniętym śniegiem. W wielu miejscach jest ślisko. Zalecamy posiadanie raczków i kijków, szczególnie na stromych podejściach.

Pamiętajcie, że ze względów bezpieczeństwa na terenie Parku wędrujemy wyłącznie po wyznaczonych szlakach. W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody, bądźcie przygotowani na dodatkowe utrudnienia.

Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie Grupy Bieszczadzkiej GOPR, oraz za pomocą kamer internetowych na stronie www.bdpn.pl.

Praktyczne informacje

Wstęp do Parku jest płatny. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno-kasowych: w Wołosatem przy parkingu,  oraz na Przełęczy Wyżniańskiej. Pozostałe punkty informacyjno-kasowe będą czynne od 13.04.2024.

Bilety wstępu można również zakupić za pośrednictwem strony www.bdpn.pl Bilet w formie elektronicznej lub jego wydruk wraz z dokumentem należy okazać podczas kontroli Służbie Parku.

Turysta jest zobowiązany do zapewnienia odpowiedniego urządzenia w celu umożliwienia okazania zakupionego przez niego biletu elektronicznego przez cały pobyt na terenie Parku, a w szczególności do zapewnienia, iż urządzenie to będzie mieć możliwość wyświetlenia  biletu i nie będzie rozładowane.

Można też skorzystać z tablic z kodami QR umieszczonych przy punktach informacyjno-kasowych.

Uwaga: zasięg Internetu na terenie Parku nie jest najlepszy, warto zaopatrzyć się w bilety wcześniej (szczególnie trudna sytuacja jest w Brzegach Górnych, Tarnawie Niżnej i dolinie górnego Sanu).

Z opłat wstępu zwolnieni są mieszkańcy gmin Cisna, Czarna i Lutowiska (zgodnie z Ustawą o Ochronie Przyrody) oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Parkowanie pojazdów jest możliwe tylko na naszych parkingach i parkingach gminnych. Park obecnie utrzymuje dwa parkingi: w Wołosatem oraz na Przełęczy Wyżniańskiej - w lokalizacjach tych za postój pobierane są opłaty.  

Chcąc dostać się na Tarnicę, w Wołosatem pozostawiamy pojazd na parkingu. W samej osadzie jak i przed punktem informacyjnym  obowiązuje zakaz parkowania, a dalej zakaz wjazdu (można dostać mandat).

Na terenie Parku należy bezwzględnie słuchać poleceń Straży Parku i innych służb (np. Straż Graniczna, GOPR)

 
spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer