PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 

Komunikat turystyczny 17.03.2023 r.
17.03.2023.

symbol - komunikat zimowy.jpg
Aktualnie wszystkie szlaki na obszarze Parku są dostępne dla turystów. Odcinki mało uczęszczane mogą być słabiej przetarte (Wetlina - Jawornik, Wołosate - Halicz, Widełki - Bukowe Berdo) - na takich odcinkach zalecamy posiadanie rakiet śnieżnych lub nart skiturowych. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, waha się od 30 cm w niższych partiach do ok. 100 cm w górnych granicach lasu. Na połoninach grubość pokrywy śnieżnej dochodzi do 35 cm. W ciągu ostatniej doby spadło ok. 50 cm świeżego śniegu, który w ciągu dnia wraz ze wzrostem temperatury stał się mokry. Pod jego warstwą  występują oblodzenia, dlatego szczególnie na stromych podejściach mogą być potrzebne raczki i kijki. Należy zachować ostrożność, ponieważ poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. W górach panuje I niski stopień zagrożenia lawinowego. Przypominamy - dojazd do parkingu w Bukowcu na końcowym odcinku może być trudny do pokonania dla samochodów osobowych bez napędu 4x4. Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodnicza w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie Bazy nad Roztoką.

Każdorazowo wyruszając w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Grupy Regionalnej GOPR  oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym. Jednocześnie apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki tej aplikacji służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.


Uwaga !

Fragment ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie górnego Sanu”: Bukowiec – cmentarz Beniowa, jest nadal zamknięty z powodu uszkodzenia mostu na potoku Syhłowaty.

Dojście do cmentarza jest możliwe szlakiem rowerowym - powrót tą samą drogą.

Image

Tymczasowe obejście zaznaczone kolorem pomarańczowym. Dalszy odcinek ścieżki jest dostępny.

 
spacer
Nowości
lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer