Konto? Zarejestruj się!

Folder

Ścieżka Huculska na Śmidowej
25.06.2022.

1min.jpg Ścieżka Huculska na Śmidowej k. Chorzowa, pow. jarosławski, odbyła się w miniony weekend (18-19.06) - ale dopiero teraz możemy pochwalić się naszymi sukcesami. Były to dwa bardzo intensywne dni dla naszych 2 klaczy (Wilga-w i Wigonia-w) oraz ogiera naszej hodowli Wag-w, który w rękach prywatnych wciąż dumnie reprezentuje naszą hodowlę.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się oceną płytową ogierów, na której Wag-w uzyskał tytuł czempiona hodowlanego ogierów. To rozpoczęło lawinę sukcesów naszej hodowli. Czempionką klaczy została Wilga-w, która do oceny płytowej przystąpiła w licznej stawce, bo aż 40 klaczy. W sobotę również odbyła się druga w tym roku kwalifikacja do Mistrzostw Polski Konia Huculskiego. Próbę terenową bezbłędnie pokonało tylko 6 koni z 38 startujących, a o miejscach na podium zadecydowały setne sekundy. Czas najbliższy normie, która wynosiła 11 minut uzyskała Wilga-W pod Karoliną Kowalczyk (10:58;67). Wygrana próba terenowa wraz z punktami uzyskanymi na płycie w klasyfikacji łącznej dały zwycięstwo tej parze! W niedzielę do próby dzielności przystąpiło 15 koni, w tym klacz Wigonia-w pod doświadczoną zawodniczką Karoliną Bielanin. Ta para, po kilkutygodniowych przygotowaniach, zajęła 1 miejsce uzyskując ocenę wybitną.