PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki Park Narodowy
Serwis internetowy

ppn.png logo-mab.pnglogo-medal.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne POIS
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Archiwum wiadomości
Wolontariat
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Pokaż koszyk
Twój koszyk jest pusty.
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!

Wakacyjne spotkania
z przyrodą 2019
program prelekcji 2019m.jpg

duza_rodzina.png
 
Bieszczadzki PN arrow Nauka arrow Grzyby arrow Lista gatunków grzybów podawanych z Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Lista gatunków grzybów podawanych z Bieszczadzkiego Parku Narodowego
05.12.2007.

Lista gatunków grzybów podawanych z Bieszczadzkiego Parku Narodowego według następujących źródeł:

Domański S., Gumińska B., Lisiewska M., Nespiak A., Skirgiełło A., Truszkowska W., 1960: Mikoflora Bieszczadów Zachodnich. (Wetlina, 1958). Monog. Bot. 10: 159-237.

Domański S., Gumińska B., Nespiak A., Skirgiełło A., Truszkowska W.,. 1963: Mikoflora Bieszczadów Zachodnich II. (Ustrzyki Górne, 1960). Monog. Bot. 15: 3-75.

Domański S., Lisiewska M., Majewski T., Skirgiełło A., Truszkowska W., Wojewoda W.,  1970: Mikoflora Bieszczadów Zachodnich IV. (Zatwarnica, 1965). Acta Mycol., 6, 1: 129-179.

Kategorie zagrożenia według:

Wojewoda W., Ławrynowicz M., 2006: Czerwona lista grzybów wielkoowocnikowych zagrożonych w Polsce - Red list of threatened macrofungi in Poland.. W:  Lista roślin zagrożonych w Polsce - List of  threatened plants in Poland (red.: Zarzycki K., Wojewoda W., Heinrich Z.).: 27-56. Instytut Botaniki PAN. Kraków.

Ponieważ autorzy zestawienia nie są mikologami uwagi odnośnie nazewnictwa oraz wszelkie inne mile widziane.

 

Nazwa łacińskaNazwa polskaCzerwona
księga
Agaricus arvensis Schaeff.pieczarka biaława [pieczarka polowa]
Agaricus campestris L. (1821)pieczarka łąkowa [pieczarka polna]
Agaricus comtulus Fr.R
Agaricus dulcidulus SchulzerV
Agaricus semotus Fr.pieczarka winnoczerwona
Agaricus silvicola (Vittad.) Peck (1887)pieczarka bulwiasta [pieczarka zaroślowa]
Agrocybe pediades (Fr.) Fayodpolówka półkulista
Aleuria aurantia Peck (1869)dzieżka pomarańczowa
Aleurodiscus amorphus Rabenh.tarczówka bezkształtnaR
Amanita fulva Fr.muchomor rdzawobrązowy
Amanita muscaria (L.: Fr.) Hookermuchomor czerwony
Amanita porphyria Fr. (1805)muchomor porfirowy
Amanita rubescens (Pers.) S.F. Graymuchomor czerwieniejący
Amanita spissa Fr.muchomor twardawy
Amanita vaginata (Bull.: Fr.) Vitt.muchomor mglejarka
Amanita virosa (Lamarck) Bertillonmuchomor jadowityV
Amphisphaeria helvetica H. Wegelin, (1894)
Annulohypoxylon multiforme var. multiforme (Fr.) Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh 2005
Anthostoma turgidum (Pers.) Nitschke 1867
Antrodia albida (Fr.) Donkjamkówka blada
Antrodia gossypium (Speg.) Ryvarden 1973V
Antrodia malicola (Berk. & M.A. Curtis) Donkjamkówka jabłoniowaE
Antrodia serialis (Fr.) Donkjamkówka rzędowa
Antrodiella hoehnelii (Bres.) Niemelä 1982jamkóweczka żółtawaR
Antrodiella semisupina (Berk. & M.A. Curtis) Ryvarden, in Ryvarden & Johansen 1980I
Arcyria denudata (L.) Wettst.
Arcyria ferruginea Saut.
Armillaria mellea sensu latoopieńka miodowa (w szerokim znaczeniu)
Arrhenia rustica (Fr.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys 2002
Ascocoryne sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson (1967)galaretnica mięsista
Athelia epiphylla Pers.
Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. (1822)uszak skórnikowatyR
Bactridium flavum Kunze
Basidioradulum tuberculatum (Berk. & M.A. Curtis) Hjortstam 1995
Bertia moriformis (Tode) De Not.
Biscogniauxia nummularia (Bull.) Kuntze 1891
Bisporella citrina (Batsch) Korf & S.E. Carp. 1974dwuzarodniczka cytrynowa
Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst.szaroporka podpalana
Bjerkandera fumosa (Pers.) P. Karst.szaroporka odymiona
Bolbitius titubans (Bull.) Fr. 1838gnojanka
Bolbitius vitellinus var. vitellinus (Pers.) Fr.
Boletus calopus Pers.borowik żółtopory [borowik grubotrzonowy]R
Boletus chrysenteron Bull. 1791podgrzybek złotopory [podgrzybek złotawy]
Boletus edulis Bull.borowik szlachetny
Bondarzewia mesenterica (Schaeff.) Kreisel (1984)jodłownica górskaV
Botryobasidium flavescens (Bonord.) D.P. Rogers
Botryobasidium subcoronatum (Höhn. & Litsch.) Donk
Botryohypochnus isabellinus (Fr.) J. Erikss.
Bovista nigrescens Pers. (1794)kurzawka czerniejąca
Bovista plumbea Pers. (1796)kurzawka ołowiana
Bremia lactucae Regel
Bulgaria inquinans (Pers.) Fr. 1822prószyk brudzący
Calocera cornea (Batsch) Fr.pięknoróg szydłowaty
Calocera viscosa (Pers.: Fr.) Fr.pięknoróg największy [pięknoróg lepki]
Camarophyllus alpinus M.M. MoserV
Camarops tubulina (Alb. & Schwein.) ShearV
Cantharellus cibarius Fr. (1821)pieprznik jadalny
Cantharellus cinereus (Pers.: Fr.) Fr.pieprznik szary
Cantharellus tubaeformis Fr.: Fr. (1821)pieprznik trąbkowy
Ceriporia purpurea (Fr.) Donk 1971E
Ceriporiopsis gilvescens (Bres.) DomańskiE
Ceriporiopsis resinascens (Romell) DomańskiE
Cerrena unicolor (Bull.) Murrillgmatkówka szarawa [cerena jednobarwna]
Chalciporus piperatus (Bull.) Bataille (1908)maślaczek pieprzowy
Cheilymenia fimicola (De Not. & Bagl.) Dennis 1978
Cheilymenia vitellina (Pers.) Dennis 1960
Cheirospora botryospora S. Hughes 1958
Chlorociboria aeruginascens (Nyl) Kanouse ex Ramamurthi, Korf & Batrazieleniak drobnyR
Chlorociboria aeruginosa (Oeder) Seaver ex C.S. Ramamurthi, Korf & L.R. Batra 1958zieleniak drobnyR
Chondrostereum purpureum (Pers.) Pouzar (1959)chrząstkoskórnik purpurowy [ziarnoskórnik purpurowy]
Chrysomyxa empetri J. Schröt. ex Cummins 1956
Clavulina cristata (Holmsk.) J. Schröt. (1888)goździeńczyk grzebieniasty
Clavulina rugosa (Bull.) J. Schröt. 1888goździeńczyk pomarszczony
Climacodon septentrionalis (Fr.) P. Karst.zębniczek północnyR
Clitocybe angustissima (Lasch) P. Kumm.
Clitocybe applanata Secr. ex Sacc.
Clitocybe clavipes (Pers.: Fr.) Kummerlejkówka buławotrzonowa
Clitocybe fragrans Sowerby
Clitocybe gibba (Pers.: Fr.) P. Kumm.lejkówka żółtobrązowa [lejkówka lejkowata]
Clitocybe hydrogramma (Bull. & A. Venturi) P. Kumm.,R
Clitocybe infundibuliformis (Schaeff.: Fr.) Quellejkówka lejkowata
Clitocybe odora (Bull.: Fr.) Kumm.lejkówka zielonawa [lejkówka wonna]
Clitocybe suaveolens (Schumach.) P. Kumm.
Clitocybe vernicosa (Fr.) Gillet
Clitopilus prunulus (Scop.) Fr. (1871)bruzdniczek największy [sadówka podsadka]
Coleosporium tussilaginis (Pers.) Lev. 1849
Coleosporium tussilaginis f.sp. senecionis-silvatici Boerema & Verh. 1972
Collybia cookei (Bres.) J.D. Arnold,pieniążek żółtobulwkowy
Collybia tuberosa (Bull.) P. Kumm. (1857)pieniążek ciemnobulwkowy
Conferticium ochraceum (Fr.) Hallenb. 1980R
Coniochaeta pulveracea (Ehrh.) Munk
Coniophora puteana (Schumach.) P. Karst.
Conocybe blattaria (Fr.) Kühner 1935
Conocybe rickeniana P.D. Orton
Conocybe tenera (Schaeff.) Fayod
Coprinellus disseminatus (Pers.) J.E. Langeczernidłak gromadny
Coprinellus ephemerus (Bull.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo
Coprinopsis macrocephala (Berk.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo
Coprinus atramentarius (Bull.) Fr. (1838)czernidłak pospolity
Coprinus fimetarius Fr.
Coprinus micaceus (Bull.) Fr. (1838)czernidłak błyszczący
Coprinus xanthotrix Romagn.czernidłak delikatny
Cordyceps militaris (L.) Link (1833)maczużnik bojowyR
Coronophora ovipara Munk, (1957)
Cortinarius anomalus Fr.zasłonak szarobrązowy
Cortinarius anomalus var. azureus (Fr.) Krieglst.zasłonak szarobrązowy
Cortinarius armillatus (Alb. & Schwein.) Fr.zasłonak osłonięty
Cortinarius bolaris (Pers.: Fr.) Fr.zasłonak glinkowaty
Cortinarius cagei MelotV
Cortinarius cephalixus Secr. ex Fr.
Cortinarius cinnabarinus Fr.
Cortinarius cinnamomeoluteus P.D. Orton 1960
Cortinarius cotoneus Fr. 1838
Cortinarius hoeftii (Weinm.) Fr.
Cortinarius incisus (Pers.: Fr.) Fr.zasłonak porysowanyV
Cortinarius largus Fr.
Cortinarius livido-ochraceus (Berk.) Berk.zasłonak wyniosły
Cortinarius mucifluoides Hry
Cortinarius phoeniceus (Vent.) Maire,
Cortinarius porphyropus (Alb. & Schwein.) Fr.E
Cortinarius pseudoduracinus Rob. Henry
Cortinarius pumilus (Fr.) J.E. Lange
Cortinarius stillatitius Fr. 1838
Cortinarius subviolascens Rob. Henry ex Nezdojm.
Cortinarius tabularis (Fr.) Fr.E
Cortinarius torvus (Fr.) Fr.
Cortinarius variicolor (Pers.) Fr.zasłonak różnobarwny
Cortinarius violaceus (L.: Fries) S.F. Grayzasłonak fioletowyV
Coryneum betulinum Schulzer
Coryneum neesii B. Sutton
Coryneum notarisianum Sacc., (1884)
Craterellus cornucopioides Pers.lejkowiec dęty
Crepidotus applanatus (Pers.) P. Kumm.ciżmówka płaskaR
Crepidotus cesatii (Rabenh.) Sacc.ciżmówka ciemnoblaszkowa
Crepidotus lundellii Pilát
Crepidotus mollis (Schaeff.) Fr. (1857)ciżmówka miękka
Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm.ciżmówka zmienna
Crocicreas coronatum (Bull.) S.E. Carp. 1980
Crustomyces subabruptus (Bourdot & Galzin) Jülichskorupnik kolczastyE
Cryptodiaporthe galericulata (Tul. & C. Tul.) Wehm.
Cyathus striatus Willd.kubek prążkowany
Cystoderma cinnabarinum (Alb. & Schwein.) Fayodziarnóweczka cynobrowa [ziarnówka cynobrowa]
Cystolepiota seminuda (Lasch) Bon 1976czubniczka bukowa
Cytidia salicina (Fr.) Burttalerzyk szkarłatnyE
Cytospora occulta Sacc.
Cytospora pustulata Berk. & M.A. Curtis, (1874)
Cytospora schulzeri Sacc. & P. Syd.
Dacrymyces lutescens Bref.
Dacrymyces stillatus Nees 1816łzawnik rozciekliwy
Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt.gmatwica chropowata
Daldinia concentrica (Bolton) Ces. & De Not. (1863)
Datronia mollis (Sommerf.) Donk 1967jamczatka wielkopora
Delicatula integrella (Pers.) Fayod (1889)żyłkoblaszka wklęsłokapeluszowa
Dentipellis fragilis (Pers.) Donkząbczak kruchyR
Diachea leucopoda (Bull.) Rostaf. on Flickrżałobnia białotrzonowa
Diaporthe alnea Fuckel
Diaporthe eres Nitschke
Diaporthe fallaciosa Nitschke, (1870)
Diaporthe pustulata (Desm.) Sacc. 1882
Diaporthe spiculosa (Alb. & Schwein.) Nitschke
Diaporthe syngenesia (Fr.) Fuckel
Diatrype bullata (Hoffm.) Fr. (1849)
Diatrype disciformis (Hoffm.) Fr.
Diatrype stigma (Hoffm.) Fr.
Diatrypella favacea (Fr.) Ces. & De Not. 1863
Diatrypella placenta Rehm
Dichomitus squalens (P. Karst.) D.A. ReidV
Didymosphaeria futilis (Berk. & Broome) Rehm 1879
Elmerina caryae (Schwein.) D.A. Reid 1992E
Endophyllum sempervivi (Alb. & Schwein.) de Bary
Entoloma atromarginatum (Romagn. & J. Favre) Zschiesch.dzwonkówka porfirowobrązowaE
Entoloma cetratum (Fr.) M.M. Moserdzwonkówka ochrowa
Entoloma conferendum var. conferendum (Britzelm.) Noordel. 1980
Entoloma cyanulum (Lasch) Noordel. 1984I
Entoloma griseorubellum (Lasch) Kalamees & Urbonas, in Urbonas, Kalamees & Lukin 1986
Entoloma infula var. infula (Fr.) Noordel. 1980
Entoloma juncinum (Kühner & Romagn.) Noordel.R
Entoloma lampropus (Fr.) Hesler 1967V
Entoloma lanicum (Romagn.) Noordel. 1981
Entoloma mougeotii (Fr.) Heslerdzwonkówka popielatofioletowaV
Entoloma pleopodium (Bull.) Noordel. 1985dzwonkówka cytrynowaR
Entoloma prunuloides (Fr.) Quel. 1872E
Entoloma rhodocalyx (Lasch) M.M. MoserR
Entoloma rhodopolium (Fr.) P. Kumm. 1871dzwonkówka szara [wieruszka pogięta]
Entoloma sericeum var. sericeum (Bull.) Quel. 1872dzwonkówka jedwabista [wieruszka jedwabista]
Entoloma sinuatum (Bull. ex Pers.: Fr.) Kummer.dzwonkówka trująca [wieruszka zatokowata]I
Entyloma chrysosplenii (Berk. & Broome) J. Schröt.
Entyloma fergussonii (Berk. & Broome) Plowr.(1889)
Eudarluca caricis (Biv.) O.E. Erikss. 1966
Eutypa spinosa (Pers.) Tul. & C. Tul.
Eutypella alnifraga (Wahlenb.) Sacc.
Eutypella quaternata (Pers.) Rappaz 1987
Exidia plana (F.H. Wigg.) Donk (1966)kisielnica kędzierzawa [kisielec kędzierzawy]
Fenestella princeps Tul. & C. Tul.
Fenestella subvestita Ferd. & Winge
Flammulaster siparia (Fr.) Watling 1967
Flammulina velutipes (Curtis) Singer (1951)płomiennica zimowa [zimówka aksamistnotrzonowa]
Fomes fomentarius (L.: Fr.) Kick.hubiak pospolity
Fomitopsis pinicola (Sow.: Fr.) Karst.pniarek obrzeżony
Fuligo septica (L.) F.H. Wigg.wykwit piankowaty
Galerella conocephala (Bull.) Bon
Galerina hypnorum (Schrank) Kühner (1935)hełmówka mszarowa [hełmówka rokietowa]
Galerina marginata (Batsch) Kühner (1935)hełmówka jadowita [hełmówka obrzeżona]
Galerina mniophila (Lasch) Kühnerhełmówka
Galerina mycenoides (Fr.) Kühner,hełmówkaI
Galerina sideroides (Bull.) KühnerhełmówkaI
Galerina triscopa (Fr.) Kühnerhełmówka pniakowaR
Galerina vittiformis (Fr.) Earle 1909hełmówka
Ganoderma applanatum (Persoon) Patouillardlakownica spłaszczona
Gloeocystidiellum porosum (Berk. & M.A. Curtis) Donk
Gloeophyllum abietinum (Bull.) P. Karst.niszczyca jodłowa Niszczyca jodłowa niszczyca jodłowa
Gloeophyllum sepiarium (Wulfen) P. Karst. (1879)niszczyca płotowa
Gloeoporus dichrous (Fr.) Bres.klejoporek dwubarwnyE
Gloeoporus pannocinctus (Romell) J. Erikss.E
Golovinomyces cynoglossi (Wallr.) V.P. Heluta 1988
Gomphidius glutinosus (Schaeff.) Fr.klejówka świerkowa [klejówka kleista]R
Gomphus clavatus (Pers.) Gray 1821siatkolist maczugowaty (siatkoblaszek maczugowaty)E
Guepiniopsis buccina (Pers.) L.L. Kenn.E
Gymnopilus penetrans (Fr.) Murrill (1912)łysak plamistoblaszkowy
Gymnopus confluens (Pers.) Antonín Halling & Noordel.łysostopek pozrastany [pieniążek pozrastany]
Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrillłysostopek pospolity [pieniążek dębowy]
Gymnopus peronatus (Bolton) Antonín, Halling & Noordel.łysostopek cierpki [pieniążek palący]
Gyrodon lividus (Bull.) Sacclejkoporek olszowy [zębiak siny]R
Handkea excipuliformis (Scop.) Pers. (1789)czasznica workowata
Handkea utriformis (Bull.) Pers. (1789)czasznica oczkowata
Hapalopilus nidulans (Fr.) P. Karst.miękusz rabarbarowy
Helminthosporium Link sp
Helvella lacunosa Afz.piestrzyca zatokowataR
Helvella macropus (Pers.) P. Karst. 1871długotrzonka popielata
Hemimycena delectabilis (Peck) Singer 1943białogrzybówka żywokostowaV
Hendersoniopsis thelebola (Sacc.) Höhn. 1918
Hericium cirrhatum (Pers.) Nikol. 1950kolczatek strzępiasty
Hericium coralloides (Scop.: Fr.) Pers.soplówka bukowa [soplówka gałęzista]V
Hericium erinaceum (Bull.) Pers.soplówka jeżowataE
Heterobasidion annosum (Fr.) Bref.korzeniowiec wieloletni [huba korzeniowa]
Hirneola auricula-judae (L.) Berk. (1860)uszak bzowy [ucho bzowe]
Hohenbuehelia longipes (Boud.) M.M. Moser,boczniankaE
Humaria hemisphaerica (F.H. Wigg.) Fuckel 1870ziemica półkulista
Hyalopsora polypodii (Pers.) Magnus
Hydnopolyporus fimbriatus (Fr.) D.A. Reid 1962E
Hydnum repandum L.: Fr.kolczak obłączasty
Hygrocybe cantharellus (Schwein.) MurrillV
Hygrocybe citrina (Rea) J.E. Lange
Hygrocybe conica (Schaeff.: Fr.) P. Kumm.wilgotnica czerniejąca [wilgotnica stożkowata]
Hygrocybe conica var. conica (Scop.) P. Kumm. 1871wilgotnica czerniejąca [wilgotnica stożkowata]
Hygrocybe intermedia (Pass.) FayodE
Hygrocybe miniata (Fr.) P. Kumm.,
Hygrocybe mucronella (Fr.) P. Karst. 1879E
Hygrocybe virginea (Wulfen: Fries) P.D. Orton & Watlingwilgotnica śnieżna [kopułek śnieżny]
Hygrophorus eburneus (Bull.) Fr.wodnicha biała
Hygrophorus olivaceoalbus (Fr.) Fr.wodnicha oliwkowobiała
Hymenoscyphus calyculus (Sowerby) W. Phillips 1887pucharek kielichowaty
Hymenoscyphus fructigenus (Bull.) Fr.pucharek owocowy
Hymenoscyphus scutula (Pers.) W. Phillips 1887
Hyphoderma puberum (Fr.) Wallr. 1833
Hyphoderma setigerum (Fr.) Donk 1957strzępkoskórka szczeciniasta
Hyphoderma tenue (Pat.) Donk
Hyphodontia abieticola (Bourdot & Galzin) J. Erikss. 1958
Hyphodontia arguta (Fr.) J. Erikss. 1958strzępkoząb ostrokolczasty
Hyphodontia aspera (Fr.) J. Erikss.
Hyphodontia crustosa (Pers.) J. Erikss. 1958strzępkoząb skorupiasty
Hyphodontia nespori (Bres.) J. Erikss. & Hjortstamstrzępkoząb krótkokolczasty
Hyphodontia papillosa (Fr.) J. Erikss. 1958strzępkoząb
Hyphodontia quercina (Pers.) J. Erikss. 1958strzępkoząb długokolcowy
Hyphodontia sambuci (Pers.) J. Erikss. 1958
Hypholoma fasciculare (Huds.) Quel. (1871)łysiczka trująca [maślanka wiązkowa]
Hypholoma sublateritium (Schaeff.) Quel. 1873łysiczka ceglasta [maślanka ceglasta]
Hypochnicium analogum (Bourdot & Galzin) J. Erikss.
Hypomyces viridis (Alb. & Schwein.) P. Karst. 1873
Hypoxylon cohaerens (Pers.) Fr. var. cohaerens
Hypoxylon fragiforme (Scop.) J. Kickx f.
Hypoxylon fuscum (Pers.) Fr.drewniak brunatny
Hypoxylon rubiginosum var. rubiginosum (Pers.) Fr. 1849
Hypsizygus ulmarius (Bull.) Redhead 1984bokownik wiązowyV
Inocybe assimilata Britzelm. 1881strzępiak bury
Inocybe flocculosa (Berk.) Sacc. 1887
Inocybe lacera (Fr.) P. Kumm. (1871)strzępiak poszarpany
Inocybe lanuginosa (Bull.) P. Kumm.strzępiak wełnisty
Inocybe mixtilis (Britzelm.) Sacc.
Inocybe petiginosa (Fr.) Gilletstrzępiak malutki
Inocybe rimosa (Bull.) P. Kumm.strzępiak porysowany
Inocybe xanthomelas Boursier & KühnerE
Inonotus nodulosus (Fr.) P. Karst. 1882błyskoporek guzkowaty [włóknouszek guzkowaty]
Inonotus radiatus (Sowerby) P. Karst. (1881)błyskoporek promienisty [włóknouszek promienisty]
Irpex lacteus (Fr.) Fr. 1828R
Ischnoderma resinosum (Schrad.) P. Karst. (1880)smolucha bukowaV
Junghuhnia nitida (Pers.) Ryvarden 1972porokolczak lśniący
Kretzschmaria deusta (Hoffm.) P.M.D. Martin 1970zgliszczak pospolity
Kuehneola uredinis (Link) Arthur 1906
Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A.H. Sm.łuszczak zmienny
Laccaria amethystea (Bull.) Murilllakówka ametystowa
Laccaria laccata (Scop.: Fr) Berk. & Broomelakówka pospolita
Lachnellula willkommii (Hartig) Dennis 1962wełniczka pasożytnicza
Lachnum virgineum (Batsch) P. Karst. 1871
Lactarius acris (Bolton) Graymleczaj ostryR
Lactarius blennius (Fr.) Fr. (1838)mleczaj śluzowaty
Lactarius camphoratus (Bull.) Fr. (1838)mleczaj kamforowy
Lactarius deliciosus (L.: Fr.) S.F.Graymleczaj rydzV
Lactarius glyciosmus (Fr.) Fr. (1838)mleczaj kokosowy
Lactarius lignyotus Fr. (1857)mleczaj przydymiony
Lactarius lilacinus (Lasch) Fr.mleczj liliowyR
Lactarius obscuratus (Lasch) Fr.mleczaj przyćmiony
Lactarius pallidus (Pers.: Fr.) Fr.mleczaj bladawy
Lactarius piperatus (Fr.) S.F. Graymleczaj biel [mleczaj palący]
Lactarius subdulcis (Bull.) Graymleczaj bukowy [mleczaj podrydzyk]
Lactarius uvidus (Fr.) Fr. (1838)mleczaj lepki
Lactarius vellereus (Fr.) Fr.mleczaj chrząstka
Lactarius volemus Fr.mleczaj smaczny
Laeticorticium roseum (Pers.) Donkpowłocznik różowy
Lasiosphaeria ovina (Pers.) Ces. & De Not.
Lasiosphaeria punctata Munk
Laxitextum bicolor (Pers.) Lentzskórnikówka białobrązowa
Leccinum aurantiacum (Bulliard ex Saint-Amans) S.F. Graykoźlarz czerwony
Leccinum duriusculum (Schulzer) Singer, (1947)koźlarz topolowy
Leccinum scabrum (Bull.) Gray (1821)koźlarz babka
Lentinellus cochleatus (Pers.) P. Karst.twardówka anyżkowa
Lentinellus ursinus (Fr.) Kühner (1926)twardówka filcowataV
Lentinus strigosus (Schwein.) Fr. 1838V
Lenzites betulina (L.) Fr. (1838)blaszkowiec drobnozarodnikowy [blaszkowiec brzozowy]
Leotia lubrica (Scop.) Pers. 1797patyczka lepka
Lepiota aspera (Pers.) Quel. 1886czubajeczka ostrołuskowa
Lepiota clypeolaria (Bulliard: Fries) Kummer (1871)czubajeczka tarczowata [czubajeczka wełnista]
Lepiota cristata (Bolt.: Fr.) Kumm.czubajeczka cuchnąca
Lepista flaccida (Sowerby) Pat. 1887gąsówka płowa
Leptosphaeria doliolum (Pers.) Ces. & De Not.
Leptosphaeria umbrosa Niessl
Leptosporomyces galzinii (Bourdot) Jülich 1972
Lophiostoma angustilabrum var. crenatum (Pers.) Chesters & A.E. Bell,
Lophiostoma duplex P. Karst.
Lycogala conicum Pers.
Lycoperdon caudatum J. Schröt. 1889purchawka ogonkowaV
Lycoperdon echinatum Pers. (1801)purchawka jeżowataR
Lycoperdon perlatum Pers.: Pers.purchawka chropowata
Lycoperdon pyriforme Schaeff.: Pers.purchawka gruszkowata
Lycoperdon spadiceum Schaeff.
Lyophyllum uhnorium (Bull. x Fr.) Kühn
Macrolepiota rachodes (Vittadini) Singerczubajka czerwieniejąca
Macrophoma corylina (Thüm.) Berl. & Voglino
Marasmiellus candidus (Bolton) Singer 1948
Marasmiellus ramealis (Bull.) Singertwardziaczek gałązkowy
Marasmiellus tricolor (Alb. & Schwein.) Singer 1946
Marasmius alliaceus (Jacq.: Fr.) Fr.twardzioszek czosnkowy
Marasmius alliaceus var. subtilis J.E. Langetwardzioszek czosnkowy
Marasmius androsaceus (L.) Fr.szczetkostopek szpilkowy [twardzioszek szpilkowy]
Marasmius bulliardii Quel.
Marasmius cohaerens (Alb. & Schwein.) Cooke & Quel.twardzioszek ciemnotrzonowy [twardzioszek spoisty]
Marasmius limosus Boud. & Quel.twardzioszek trzcinowyE
Marasmius lupuletorum (Weinm.) Bres.
Marasmius oreades (Bolt.: Fr.) Fr.twardzioszek przydrożny
Marasmius prasiosmus (Fr.) Fr.,twardzioszek szczypiorkowy
Marasmius rotalis Berk. & Broome var. Subtilis
Marasmius rotula (Scop.) Fr. (1838)twardzioszek obrożowy [twardzioszek okrągły]
Marasmius wynnei Berk. & Broometwardzioszek białawoliliowy [twardzioszek kulistawy]
Massaria inquinans (Tode) De Not.
Massarina eburnea (Tul. & C. Tul.) Sacc.
Massariovalsa megalospora (Auersw.) E. Müll., in Müller & Arx 1962
Megacollybia platyphylla (Pers.) Kotl. & Pouzar 1972pieniążnica szerokoblaszkowa
Melampsora caprearum Thüm. 1879
Melampsora hypericorum (DC.) J. Schröt.
Melampsora lini (Ehrenb.) Lev.
Melampsorella symphyti (DC.) Bubák
Melanconiella appendiculata (G.H. Otth) Sacc.
Melanconis alni Tul. & C. Tul.
Melanconis flavovirens (G.H. Otth) Wehm.
Melanconium apiocarpum Link
Melanconium betulinum J.C. Schmidt & Kunze
Melanconium bicolor Nees
Melanoleuca melaleuca (Pers.) Murrill
Melanoleuca subalpina (Britzelm.) Bresinsky & Stangl (1976)ciemnobiałka subalpejska
Melanomma pulvis-pyrius (Pers.) Fuckel
Melanophyllum haematospermum (Bull.) Kreisel (1984)ciemnoblaszek krwistozarodnikowyR
Melogramma spiniferum (Wallr.) De Not.
Merulius phlebioides Bourdot & Galzin
Metatrichia floriformis (Schwein.) Nann.-Bremek. 1985
Micromphale perforans (Hoffm.) Gray (1821)twardziaczek kapuścianny [pępownik przenikający]
Milesina vogesiaca Syd. 1932
Mollisia cinerea (Batsch) P. Karst.
Mycena acicula (Schaeff.) P. Kumm.grzybówka szpilkowa
Mycena atrocyanea (Batsch) Fr.
Mycena crocata (Schrad.: Fr.) P. Kumm.grzybówka szafranowaR
Mycena epipterygia (Scop.: Fr.) S.F.Graygrzybówka skrzydlasta
Mycena fagetorum (Fr.) Gillet
Mycena flavoalba (Fr.) Quel. (1872)grzybówka żółtobiała
Mycena galericulata (Scop.: Fr.) S.F. Graygrzybówka hełmiasta
Mycena galopus (Pers.) P. Kumm. (1871)grzybówka mleczajowa
Mycena haematopoda (Pers. ex Fr.) Quel.
Mycena hiemalis (Osbeck) Quel.,
Mycena leptocephala (Pers.) Gilletgrzybówka chlorowonna
Mycena niveipes (Murrill) Murrillgrzybówka popielatotrzonowa
Mycena parabolica (Fr.) Quel.
Mycena pelianthina (Fr.) Quel.grzybówka gołębiaI
Mycena polygramma (Bull.) Graygrzybówka bruzdowanotrzonowa [grzybówka bruzdkowana]
Mycena pseudocorticola Kühner
Mycena pura (Pers.: Fr.) P. Kummgrzybówka fioletowawa [grzybówka czysta]
Mycena renati Quel. 1886grzybówka złototrzonowaV
Mycena rorida (Scop.) Quel.
Mycena sanguinolenta (Alb. et. Schw.: Fr.) Kummergrzybówka krwawiąca
Mycena speirea (Fr.) Gilletgrzybówka cienkotrzonowa
Mycena stylobates (Pers.) P. Kumm. (1871)grzybówka dyskowata
Mycena tintinnabulum (Fr.) Quel.grzybówka dzwoneczkowata
Mycena viscosa (Secr.) R.Mairegrzybówka lepka
Mycena vitilis (Fr.) Quel.grzybówka elastyczna
Mycena vitrea (Fr.) Quel.
Mycoacia aurea (Fr.) J. Erikss. & Ryvarden 1976żylak iglastyE
Mycoacia fuscoatra (Fr.) DonkE
Myxosporium griseum (Pers.) Sacc.
Naucoria alnetorum (Maire) Kühner & Romagn. 1953olszóweczka czerwonobrązowa
Naucoria scolecina (Fr.) Quel. 1875olszóweczka szerokoblaszkowa
Nectria cinnabarina (Tode) Fr. (1849)gruzełek cynobrowy
Nectria coccinea (Pers.) Fr.gruzełek szkarłatny
Nectria episphaeria (Tode) Fr. 1849
Nectria modesta Höhn.
Nemania serpens var. serpens (Pers.) Gray 1821
Neobulgaria pura (Fr.) Petrak (1921)galaretówka przejrzysta
Neottiella rutilans (Fr.) Dennisgniazdówka czerwonawa
Oidium Link sp.
Omphalina epichysium (Pers.) Quel.V
Omphalina ericetorum (Bull.) M. Lange 1955pępówka pofałowanaR
Ophiovalsa corylina (Tul. & C. Tul.) Petr. 1966
Ophiovalsa suffusa (Fr.) Petr. 1966
Ossicaulis lignatilis (Pers.) Redhead & Ginnslejkownica nadrzewnaV
Oudemansiella mucida (Schrad.) Hoehn.monetka bukowa [monetka kleista]
Oxyporus corticola (Fr.) RyvardenR
Oxyporus obducens (Pers.) Donknapień rozpostartyR
Oxyporus populinus (Schumach.) Donknapień omszony [napień topolowy]
Oxyporus ravidus (Fr.) Bondartsev & Singer
Panaeolus foenisecii (Pers.) J. Schröt. (1926)kołpaczek szorstkozarodnikowy [kołpaczek kośny]
Panaeolus rickenii Hora (1960)kołpaczek ostrowierzchołkowy [kołpaczek Rickena]
Panaeolus semiovatus (Sowerby) S. Lundell & Nannf.kołpaczek blady [kołpaczek półkulisty]
Panaeolus sphinctrinus (Fr.) Quel. (1872)kołpaczek dzwonkowaty
Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. (1879)łycznik ochrowy [łycznik trzonkowy]
Parasola hemerobia (Fr.) Redhead, Vilgalys & Hopple
Paxillus involutus (Fr.) Fr.krowiak podwinięty
Peniophora aurantiaca (Bres.) Bourdot & Galzin
Peniophora filamentosa (Berk. & M.A. Curtis) Moffatt
Peniophora incarnata (Pers.) P. Karst.powłocznica cielista
Peniophora limitata (Chaillet ex Fr.) Cookepowłocznica jesionowa powłocznica jesionowa
Peniophora violaceolivida (Sommerf.) Massee,
Peronospora alpicola Gäum.
Peronospora alta Fuckel
Peronospora buniadis Gäum.
Peronospora calotheca de Bary
Peronospora chrysosplenii Fuckel
Peronospora dentariae-macrophyllae Gäum.
Peronospora grisea (Unger) de Bary
Peronospora lamii A. Braun
Peronospora lunariae Gäum.
Peronospora oerteliana J.G. Kühn
Peronospora ranunculi Gäum.
Peronospora tozziae Gäum. & S. Blumer, (1947)
Peronospora umbelliferarum Casp. 1855
Perrotia flammea (Alb. & Schwein.) Boud. 1901
Peziza badia Pers. 1800kustrzebka brunatna
Peziza micropus Pers. 1800kustrzebka drobnotrzonowa
Pezizella eburnea (Roberge) Dennis 1956
Phaeocollybia christinae (Fr.) R. Heim, (1931)V
Phallus impudicus L.: Pers.sromotnik smrodliwy [sromotnik bezwstydny]
Phanerochaete affinis (Burt) Parmasto 1968
Phanerochaete sordida (P. Karst.) J. Erikss. & Ryvarden 1978korownica kremowa (korownica brudna)
Phanerochaete velutina (DC.) Parmastokorownica aksamitna
Phellinus conchatus (Pers.) Quel. (1886)czyreń muszlowy
Phellinus ferruginosus (Schrad.) Pat. (1900)czyreń rdzawy
Phellinus igniarius (L.) Quel. (1886)czyreń ogniowy
Phellinus pomaceus (Pers.) Maire (1933)czyreń śliwowy
Phellinus punctatus (Fr.) Pilát (1942)czyreń rozpostarty [czyreń kropkowany]
Phlebia deflectens (P. Karst.) Ryvarden 1971E
Phlebia livida (Pers.) Bres.E
Phlebia rufa (Pers.) M.P. Christ.żylak czerwonawyR
Phlebia tremellosa (Schrad.) Nakasone & Burds. (1984)żylak trzęsakowaty [strocznik trzęsakowaty]
Phlebiopsis roumeguerei (Bres.) Jülich & Stalpers
Pholiota aurivella (Batsch.: Fr.) Kummerłuskwiak złotawy
Pholiota squarrosa (Pers.) Kummerłuskwiak nastroszony
Pholiota tuberculosa (Schaeff.) P. Kumm.łuskwiak gruzełkowanyV
Pholiotina intermedia (A.H. Sm.) Singer, (1936)
Phragmidium fusiforme J. Schröt.
Phragmidium potentillae (Pers.) P. Karst.
Phragmidium rubi-idaei (DC.) P. Karst.
Physisporinus vitreus (Pers.) P. Karst.zmiennoporek szklistyR
Piptoporus betulinus (Bull.: Fr.) Karst.białoporek brzozowy [porek brzozowy]
Plasmopara centaureae-mollis T. Majewski
Plasmopara obducens (J. Schröt.) J. Schröt.
Plasmopara pusilla (de Bary) J. Schröt.
Plasmopara pygmaea (Unger) J. Schröt.
Plasmopara sordida (Berk.) Kellerm., (1904)
Pleurotus cornucopiae (Paulet) RollandV
Pleurotus dryinus (Pers.: Fr.) Kummerboczniak białożółty [boczniak dębowy]
Pleurotus ostreatus (Jacq.) Quelet (1871)boczniak ostrygowaty
Plicaturopsis crispa (Pers.) D.A. Reid 1964fałdówka kędzierzawaR
Pluteus atricapillus (Batsch) Fayod (1889)drobnołuszczak jeleni [łuskowiec jeleni]
Pluteus leoninus (Schaeff.) Sacc. (1871)drobnołuszczak żółtawy [łuskowiec żółty]
Pluteus nanus (Pers.) P. Kumm.drobnołuszczak malutki [łuskowiec karzełkowaty]
Pluteus pellitus var. gracilis Bres. 1885
Pluteus phlebophorus Cookedrobnołuszczak pomarszczony [łuskowiec pomarszczony]R
Pluteus plautus (Weinm.) GilletI
Pluteus robertii (Fr.) P. Karst.
Pluteus salicinus Pers.: Fr.) Kumm.drobnołuszczak zielonawoszary [łuskowiec wierzbowy]
Podosphaera fusca (Fr.) U. Braun & Shishkoff, in Braun & Takamatsu 2000
Podosphaera macularis (Wallr.) U. Braun & S. Takam. 2000
Polyporus arcularius (Batsch) Fr.żagiew włosistobrzega
Polyporus badius (Pers.) Schwein. 1832żagiew kasztanowa [żagiew czarnotrzonowa]
Polyporus brumalis (Pers.) Fr. 1818żagiew zimowa
Polyporus squamosus (Huds.) Fr.żagiew łuskowata
Polyporus varius (Pers.) Fr. (1821)żagiew zmienna
Polyporus varius var. podlachicus (Bres.) Bondartsev, (1953)żagiew zmienna
Prosthecium platanoidis (Pers.) M.E. Barr 1978
Psathyrella candolleana (Fr.) R. Mrc.kruchaweczka zaroślowa
Psathyrella canoceps (Kauffman) A.H. Sm.E
Psathyrella prona f. cana Kits van Wav. 1982kruchaweczka przydrożna
Psathyrella velutina (Pers.) Sing.kruchawica aksamitna [kruchaweczka omszona]
Pseudoclitocybe cyathiformis (Bull.) Singer 1956lejkownik kubkowatokapeluszowy [lejóweczka miskowata]
Pseudohydnum gelatinosum (Scop.) P. Karst. (1868)galaretek kolczasty
Pseudovalsella thelebola (Fr.) Höhn. 1918
Psilocybe coprophila (Bull.: Fr.) P. Kummłysiczka odchodowaR
Psilocybe merdaria (Fr.) Rickenłysiczka pomiotowaR
Psilocybe phyllogena (Peck) Peck 1912E
Puccinia acetosae Barclay
Puccinia angelicae (Schumach.) Fuckel
Puccinia arenariae (Schumach.) J. Schröt.
Puccinia asarina Kunze
Puccinia astrantiae Kalchbr.
Puccinia brachypodii var. arrhenatheri (Kleb.) Cummins & H.C. Greene 1966
Puccinia centaureae-caricis Tranzschel
Puccinia chrysanthemi Roze
Puccinia chrysosplenii Grev.
Puccinia circaeae Pers.
Puccinia cnici-oleracei Pers., in Desmazieres 1823
Puccinia conglomerata (F. Strauss) J.C. Schmidt & Kunze
Puccinia coronata Corda
Puccinia dentariae (Alb. & Schwein.) Fuckel
Puccinia difformis Kunze
Puccinia glechomatis DC.
Puccinia graminis Pers.
Puccinia hieracii var. hieracii (Rohl.) H. Mart. 1817
Puccinia hieracii var. hypochaeridis (Oudem.) Jorst.
Puccinia hieracii var. piloselloidarum (Probst) Jorst. 1936
Puccinia impatientis (Schwein.) Arthur 1903
Puccinia jackyana Gäum. ex Jorst.
Puccinia lapsanae Fuckel
Puccinia menthae Pers.
Puccinia montivaga Bubák
Puccinia mulgedii P. Syd. & Syd.
Puccinia pimpinellae (F. Strauss) Link,
Puccinia poarum E. Nielsen
Puccinia pulverulenta Grev.
Puccinia recondita Dietel & Holw. 1857
Puccinia thlaspeos C. Schub.
Puccinia urticae-pallescentis Tranzsch
Puccinia veronicae (Schumach.) G. Winter
Pucciniastrum epilobii G.H. Otth
Pucciniastrum pyrolae Dietel ex Arthur
Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) P. Karst.gęstoporek cynobrowyR
Radulomyces confluens (Fr.) M.P. Christ.woskownik pozrastany
Ramaria aurea (Schaeff.) Quel.gałęziak złotyE
Ramaria flava (Schaeff.) Queletkoralówka żółta [gałęziak żółty]R
Ramaria formosa (Pers.) Quel.gałęziak strojnyR
Resinicium bicolor (Alb. & Schwein.) Parmasto 1968
Resupinatus trichotis (Pers.) Singerodgiętka czarniawa
Resupinatus vetlinianus (Domański) M.M. MoserE
Rhodocollybia butyracea (Bull.) Antonín & Noordel.monetnica maślana [pieniążek maślany]
Rhytisma acerinum (Pers.) Fr.łuszczeniec klonowy
Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. 1973spinka pomarańczowa [rickenella spinkowata]
Rickenella swartzii (Fr.) Kuyperspinka fioletowotrzonowa [rickenella szczecinowata]
Rigidoporus crocatus (Pat.) Ryvarden 1983twardoporek czerniejący [podstawnica czerniejąca]E
Rigidoporus sanguinolentus (Alb. & Schwein.) Donk 1966zmiennoporek krwawiący
Ripartites tricholoma (Alb. & Schwein.) P. Karst.
Ripartites tricholoma var. helomorphus (Fr.) Konrad & Maubl. (1929)
Rosellinia aquila (Fr.) Ces. & De Not.
Rosellinia mammiformis (Pers.) Ces. & De Not.
Russula adusta Fr.gołąbek podpalany
Russula albonigra Krbh.gołąbek białoczarny [gołąbek czarny]
Russula alutacea (Pers.: Fr.) Fr.gołąbek cukrówkaE
Russula cyanoxantha (Schaeff.) Fr.gołąbek modrożółty
Russula emetica (Schaeff. ex Fr.) Pers. ex S.F.Graygołąbek wymiotny
Russula fellea Friesgołąbek żółciowy
Russula foetens Fr.gołąbek śmierdzący
Russula heterophylla (Fr.: Fr.) Fr.gołąbek oliwkowozielony [gołąbek widlasty]
Russula laurocerasi Melzergołąbek gorzkomigdałowy
Russula lepida Fr. (1838)
Russula nigricans (Bull.) Fr. (1838)gołąbek czarniawy
Russula ochroleuca (Pers.) Romagnesigołąbek ochrowożółty
Russula queletii Fr. (1872)gołąbek agrestowy
Russula risigallina (Batsch) Sacc. 1915gołąbek zmiennobarwny [gołąbek zmienny]
Russula xerampelina sensu lato (Schaeff) ex Fr. complexgołąbek śledziowy w szerokim ujęciu
Rutstroemia firma (Pers.) P. Karst.
Saccobolus glaber (Pers.) Lambotte 1887
Schizophyllum commune (L.) Fr. (1815)rozszczepka pospolita
Schizopora paradoxa (Schrad.) Donk.drewniczka różnopora
Schroeteriaster alpinus Magnus
Scutellinia crucipila (Cooke & W. Phillips) J. Moravec 1984
Scutellinia scutellata (L.) Lambotte 1887włośniczka tarczowata
Scutellinia setosa (Nees) Kuntze 1891
Scutellinia trechispora (Berk. & Broome) Lambotte 1887włośniczka szorstkozarodnikowa
Skeletocutis lenis (P. Karst.) Niemelä, in Renvall, Renvall & Niemelä 1991szkieletnica aksamitnaV
Skeletocutis nivea (Jungh.) Jean Kellerszkieletnica biaława
Spinellus fusiger (Link) Tiegh.szpileczka czerniejąca
Steccherinum fimbriatum (Pers.) J. Erikss.ząbkowiec strzępiastyR
Steccherinum ochraceum (Pers.) Gray 1821ząbkowiec ochrowy
Stegonsporium pyriforme (Hoffm.) Corda
Stemonitis fusca Rothpaździorek ciemny
Stereum hirsutum (Willd.) S.F. Gray (1938)skórnik szorstki
Stereum ostrea (Blume & T. Nees) Fr. 1838skórnik wielobarwnyE
Stereum rugosum Pers.skórnik pomarszczony
Stereum sanguinolentum (Alb. & Schwein.) Fr. (1838)skórnik krwawiący
Stereum subtomentosum Pouzar (1964)skórnik aksamitny [skórnik pilśniowaty]
Strobilomyces strobilaceus (Scop.: Fr.) Berk.szyszkowiec łuskowatyR
Stropharia aeruginosa (Curt.: Fr.) Queletłysiczka niebieskozielona [pierścieniak grynszpanowy]
Stropharia albonitens (Fr.) P. Karst.pierścieniak białawy Pierścieniak białawy Pierścieniak białawy Pierścieniak białawyV
Stropharia semiglobata (Batsch.: Fr.) Quel.łysiczka łajnowa [pierścieniak półkulisty]
Suillus bovinus (L.: Fr.) Kuntzemaślak sitarz
Suillus grevillei (Klotzsch) Sing. Suillus grevillei (Klotzsch) Sing.maślak żółty
Syzygites megalocarpus Ehrenb. 1818zygotek wielki
Taphrina alni-incanae (J.G. Kühn) Magnus
Trachyspora intrusa (Grev.) Arthur 1934
Trametes cervina (Schwein.) Bres. 1903wrośniak płowyE
Trametes gibbosa (Pers.) Fr. 1838wrośniak garbaty
Trametes hirsuta (Wulfen) Pilát 1939wrośniak szorstki
Trametes ochracea (Pers.) Gilb. & Ryvarden 1987wrośniak strefowany
Trametes pubescens (Schumach.) Pilátwrośniak omszonyR
Trametes versicolor (L.: Fr.) Pilatwrośniak różnobarwny
Tranzschelia anemones (Pers.) Nannf., in Lundell & Nannfeldt 1939
Tranzschelia pruni-spinosae (Pers.) Dietel
Trechispora candidissima (Schwein.) Bondartsev & Singer 1941
Trechispora mollusca (Pers.) Libertagrzebieniatka biała
Trematosphaeria pertusa (Pers.) Fuckel
Tremella encephala Pers.trzęsak mózgowaty
Tremella foliacea Pers. (1799)trzęsak listkowatyI
Tremella mesenterica Retz.: Fr.trzęsak pomarańczowożółty [trzęsak pomarańczowy]
Trichaptum abietinum (Dicks.) Ryvarden (1972)niszczyk iglastodrzewny [niszczyk jodłowy]
Trichaptum biforme (Fr.) Ryvarden 1972niszczyk liściastodrzewny (niszczyk pergaminowy)R
Trichia decipiens var. decipiens (Pers.) T. Macbr. 1899
Trichia favoginea (Batsch) Pers.
Trichia varia (Pers.) Pers.
Tricholoma sulphureum (Bull.: Fr.) Kummergąska siarkowa
Tricholoma virgatum (Fr.) P. Kumm. (1871)gąska pieprzna [gąska rózgowata]
Tricholomopsis rutilans (Schaeff.) Singer (1939)rycerzyk czerwonozłoty
Trichosphaeria Fuckel sp.
Triphragmiopsis isopyri (Moug. & Nestl.) Tranzschel 1925
Triphragmium ulmariae (DC.) Link
Tubaria autochtona (Berk. & Broome); Sacc.
Tubaria hiemalis Romagn. ex Bon (1992)trąbka otrębiasta
Tubaria pallidispora J.E. Lange
Tubaria pellucida (Pers. ex Fr.) Gill.trąbka wiosenna
Typhula uncialis (Grev.) Berthier 1976
Tyromyces byssinus (Pers.) Bond.
Tyromyces caesius (Schrad.) Murrill, (1907)drobnoporek modry [białak modry]
Tyromyces chioneus (Fr.) P. Karst. 1881V
Tyromyces lacteus (Fr.) Murrill 1907białak mleczny
Uredinopsis filicina (Niessl) Magnus
Uredinopsis struthiopteridis (Rostr.) Lind
Urocystis ficariae (Unger) Moesz
Uromyces acetosae J. Schröt.
Uromyces dactylidis G.H. Otth
Uromyces ficariae (Schumach.) Lev.
Uromyces geranii Speg.
Uromyces valerianae (Schumach.) Fuckel
Ustulina deusta (Hoffm.) Lind (1913)zgliszczak pospolity
Valsa abietis Nitschke, (1867)
Valsa ambiens (Pers.) Fr. 1849
Valsa auerswaldii Nitschke
Valsa ceratosperma (Tode) Maire 1937
Valsa coenobitica Ces. & De Not.
Valsa dolosa (Fr.) Nitschke
Valsa malicola Z. Urb. (1956)
Valsa nivea (Hoffm.) Fr. 1849
Valsa pustulata Auersw.
Vascellum pratense (Pers.) Kreisel 1962purchaweczka spłaszczona
Vesiculomyces citrinus (Pers.) E. Hagstr. 1977
Xerocomus badius (Fr.: Fr.) Kuehner ex Gilbertpodgrzybek brunatny
Xerocomus subtomentosus (Fries) Queletpodgrzybek zajączek
Xerula radicata (Rehlan: Fr.) Dörfelt.pieniążkówka gładkotrzonowa [monetka korzeniasta]
Xylaria hypoxylon (L.: Fries) Grev.próchnilec gałęzisty
Xylaria polymorpha (Pers.) Grev. 1824próchnilec maczugowaty
Zignoëlla fallax (Sacc.) Sacc.

 

Opisy grzybów dzięki:

Image  

Image 

 
spacer
Nowości
facebook_logo.png
android_baner.jpg
lawiny.jpg
Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png
audiobook.png



logo-ms.png n2000.png nfos.png plsk-boczny.png Infrastruktura i Środowisko

Administrator: Maciej Leń

© 2019 Bieszczadzki Park Narodowy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer