PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 

Konkursowe zmagania gimnazjalistów rozpoczęte....
05.12.2007.
ImageW czwartek 29 listopada br. odbył się I etap konkursu będącego finałem programu pt.: „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. Do konkursu przystąpili reprezentanci 7 gimnazjów z naszego regionu, a mianowicie: z Gimnazjum nr 1 w Ustrzykach Dolnych,  Gimnazjum nr 2 w Ustrzykach Dolnych, Gimnazjum nr 1 w Zagórzu, Gimnazjum nr 2 w Zagórzu, Gimnazjum w Olszanicy, Gimnazjum w Tarnawie Dolnej i z Gimnazjum w Lutowiskach.
 

Jest to dopiero jednak I etap konkursowych zmagań, ale bardzo ważny. Suma zdobytych punktów z wypełnionego testu będzie decydować o miejscach i kwalifikacji do drugiego etapu. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach – zespołowej i indywidualnej.


W etapie II spotkają się na ostatecznej rozgrywce trzy najlepsze zespoły oraz pięciu najlepszych uczniów w kategorii indywidualnej. Tegoroczna edycja ma charakter wyjątkowo uroczysty, w związku z jubileuszem programu. W tym roku obchodzimy jego 15 edycję. Dlatego wszystkich zainteresowanych i sympatyków zapraszamy na finał programu połączony z konkursem, który odbędzie się 14 grudnia br w Sali Ustrzyckiego Domu Kultury. Będzie wiele niespodzianek, a jedną z nich koncert zespołu WOŁOSATKI.

W programie uczestniczyło 204 uczniów z 13 gimnazjów bieszczadzkich. Są to gimnazja: Gimnazjum nr 1 w Ustrzykach Dolnych, Gimnazjum nr 2 w Ustrzykach Dolnych, Gimnazjum nr 1 w Zagórzu, Gimnazjum nr 2 w Zagórzu, Gimnazjum w Olszanicy, Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, Gimnazjum w Lutowiskach, Gimnazjum w Komańczy, Gimnazjum w Lesku, Gimnazjum w Czarnej, Gimnazjum w Uhercach, Gimnazjum w Wojtkówce, Gimnazjum w Myczkowie.


Program jest realizowany już 15-ty raz od 1992 r. Zgłoszone grupy korzystają z bezpłatnych zajęć kameralnych, które są przeprowadzone w trzech kolejnych blokach tematycznych. Zajęcia kameralne mają na celu przygotowanie uczestników programu do dwudniowych, wiosennych warsztatów terenowych, przeprowadzonych w okresie od początku maja do połowy czerwca.


Warsztaty odbywają się w Terenowej Stacji Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach, w oparciu o ścieżki przyrodnicze „Jaworniki” i „Suche Rzeki - Smerek”. Podczas warsztatów uczniowie odkrywają prawidłowości rządzące przyrodą oraz interpretują zaobserwowane zjawiska i procesy przyrodnicze. Korzystając z zeszytów ćwiczeń i przewodników po ścieżkach przyrodniczych, rozpoznają, omawiają i opisują zaobserwowane elementy przyrody nieożywionej, rośliny i zbiorowiska roślinne.


Kolejnym etapem są jesienne zajęcia terenowe przeprowadzone dla każdej grupy na ścieżkach przyrodniczych w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Zajęcia terenowe przeprowadzone będą od początku września do końca października br.


Ostatnim etapem programu jest konkurs przeprowadzony w kategorii zespołowej, indywidualnej oraz w kategorii opiekunów zgłoszonych zespołów. Reprezentacje gimnazjów uczestniczące w części pisemnej są wyłonione drogą eliminacji szkolnych. Najlepsze zespoły i najlepsi uczestnicy indywidualni rywalizują o miejsca na finale ustnym konkursu.

Zobacz Galerię zdjęć z konkursu.

 
spacer
Nowości
lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer