PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 

Program praktyk studenckich w Bieszczadzkim Parku Narodowym 2007
16.04.2007.

Program praktyk studenckich w Bieszczadzkim Parku Narodowym 2007 Przeznaczony dla studentów kierunków przyrodniczych szkół wyższych   Informujemy, że przyjęcia na praktyki mogą odbyć się w w terminach podanych w poniższej tabeli , po spełnieniu warunków określonych w tabeli. Ilość miejsc ograniczona.

Organizator

Opiekun

Miejsce

Termin

Liczba miejsc

Praktyka przeznaczona dla studentów specjalizacjiRamowy Program

Ośrodek Naukowo Dydaktyczny w Ustrzykach Dolnych 

Opiekun:Dr Ryszard Prędkirpredki@bdpn.pl 

Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach

2-15 lipca 2007

6 osób (wymiennie) Wołosate

Obiekt przy leśniczówce Leśnictwa Tarnica

2-15 lipca 2007

6 osób (wymiennie) 

Ochrona Środowiska 11. Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i głównymi zadaniami ochronnymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego.2. Zapoznanie z Ośrodkiem Naukowo-Dydaktycznym BdPN i jego zapleczem muzealnym, naukowym i dydaktycznym.3. Realizacja programu monitoring ruchu turystycznego na obszarze parku:- pomoc w pomiarach powierzchniowych uszkodzeń pokrywy glebowej i szaty roślinnej na szlakach pieszych (Rejon Połoniny Wetlińskiej i Smereka, Gniazdo Tarnicy i Halicza, Mała i Wielka Rawka, Połonina Caryńska),- badania ankietowe zwiedzających park, - inwentaryzacja i ocena funkcjonowania technicznych zabezpieczeń oraz oznakowań na pieszych szlakach turystycznych BdPN.- pomoc w realizacji monitoringu fotograficznego obszaru Parku4. Wykonanie prac technicznych na rzecz Parku:- pielęgnacja roślin przy stacji w Suchych Rzekach, - oczyszczenie oczek wodnych (ścieżka przyrodnicza Suche Rzeki Smerek, ścieżka przyrodnicza Wołosate-Tarnica),- sprzątanie szlaków,- konserwacja niektórych zabezpieczeń ochronnych na szlakach,

Ośrodek Naukowo Dydaktyczny w Ustrzykach Dolnych 

Opiekun:Mgr Adam Szary a.szary@wp.pl 

Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach

2-15 lipca 2007

4 osoby 

Botanika, kierunki przyrodnicze11. Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i głównymi zadaniami ochronnymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego.2. Zapoznanie z Ośrodkiem Naukowo-Dydaktycznym BdPN i jego zapleczem muzealnym, naukowym i dydaktycznym.3. Urządzanie i pielęgnacja ogrodu botanicznego- prace nad namnażaniem i przesadzaniem roślin,- opis gatunków w ogródku dydaktycznym,- pielęgnacja istniejących kwater oraz zakładanie nowych.4. Zbiór roślin do kolekcji zielnikowej - pozyskiwanie materiału w terenie,- oznaczanie i opis zebranych egzemplarzy,- suszenie i przygotowanie do zdeponowania w zielniku BdPN5. Monitoring zbiorowisk nieleśnych w krainie dolin- zakładanie powierzchni badawczych,- sporządzanie zdjęć fitosocjologicznych,- mapowanie rozmieszczenia płatów roślinności i populacji.6. Inwentaryzacja stanowisk rzadkich gatunków naczyniowych w BdPN- penetracja terenu w poszukiwaniu ciekawych znalezisk,- dokładna lokalizacja stanowisk na mapie,- dokumentacja fotograficzna i fitosocjologiczna

Ośrodek Naukowo Dydaktyczny w Ustrzykach Dolnych

Opiekun:  Dr inż. Stanisław Kucharzyk skucharzyk@bdpn.pl 

Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach

2-15 lipca 2007

6 osób 

Leśnictwo, Akademia Rolnicza11. Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i głównymi zadaniami ochronnymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego.2. Zapoznanie z Ośrodkiem Naukowo-Dydaktycznym BdPN i jego zapleczem muzealnym, naukowym i dydaktycznym.3. Zapoznanie się ze zróżnicowaniem flory i leśnych zbiorowisk roślinnych na terenie Parku:-zbiór roślin do kolekcji zielnikowej (pozyskiwanie materiału w terenie,oznaczanie i opis zebranych egzemplarzy, suszenie i przygotowanie do zdeponowania w zielniku BdPN);-wykonanie zdjęć fitosocjologicznych na monitoringowych powierzchniach kołowych.4. Zapoznanie się z problemami i metodami ochrony ekosystemów leśnych:-ochrona naturalnych procesów, -ochrona czynna (przebudowa i regulacja struktury drzewostanów).5. Realizacja programu monitoring drzewostanów na obszarze parku:- zapoznanie z metodyką monitoringu,- pomoc w pomiarach drzewostanów na powierzchniach kołowych statystycznego-matematycznego systemu kontroli drzewostanów, - pomiar współrzędnych powierzchni kołowych za pomocą GPS,- renowacja oznaczeń powierzchni kołowych.6. Wykonanie prac technicznych na rzecz Parku:- pielęgnacja roślin w ogródku botanicznym w Suchych Rzekach, - sprzątanie szlaków,

Ośrodek Naukowo Dydaktyczny w Ustrzykach Dolnych 

Opiekun: Mgr Marek Hollym.holly@bdpn.pl 

TSEE Suche Rzeki

2-15 lipca 2007

4 osoby

Entomologia, kierunki przyrodnicze11. Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i głównymi zadaniami ochronnymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego.2. Zapoznanie z Ośrodkiem Naukowo-Dydaktycznym BdPN i jego zapleczem muzealnym, naukowym i dydaktycznym.3. Zapoznanie się ze zróżnicowaniem entomofauny na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.4. Analiza zgrupowań owadów kambiofagów i ksylofagów w różnych fazach rozwojowych buczyny karpackiej na terenie BdPN: - Wprowadzenie w zakres metodyczny zagadnienia- Wyznaczanie powierzchni badawczych - Zbiór materiału w obrębie wyznaczonych powierzchni badawczych.5. Monitoring fauny melitofagów  (trzmiele, motyle, chrząszcze) w obrębie wybranych transektów na terenie BdPN.- Zapoznanie z metodyką monitoringu - Prace na transektach

Ośrodek Informacyji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach

Opiekun: Inż. Wojomir Wojciechowski Bożena Rudziak brudziak@bdpn.pl  

Lutowiska OIE2  

Maj - 4 osoby 

Czerwiec - 4 osoby 

Wrzesień - 4 osoby 

Kierunki związane z zagospoda-rowaniem turystycznym i pokrewne 11.    Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i głównymi zadaniami ochronnymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego.2.    Zapoznanie z pracą Ośrodka Informacyjno-Edukacyjnego BdPN w Lutowiskach3.    Konserwacja oznakowań szlaków pieszych,, narciarskich, konnych,4.    Przygotowanie pieszych szlaków dla turystyki – demontaż otyczkowania (maj),5.    Przygotowanie pieszych szlaków dla turystyki narciarskiej – otyczkowanie szlaków pieszych (wrzesień),6.    Utrzymywanie czystości na szlakach turystycznych,7.    Drobne prace konserwatorskie na szlakach,8.    Monitoring ruchu samochodowego.

ZHKH – stadnina

Opiekun:Mgr inż. Agnieszka Bordzoł abordzol@bdpn.pl 

ZHKH – stadninaWołosate

Stanica w Tarnawie Niżnej(namiot)

(po 4 osoby w każdym miejscu)Czerwiec- 4 osoby 

Lipiec - 4 osoby 

Sierpień - 4 osoby 

Wrzesień - 4 osoby

studenci zootechniki (dla innych kierunków -warunkowo -posiadanie uprawnień instruktora rekreacji ruchowej ze spec. jazda konna) 31.    Zapoznanie ze strukturą organizacyjną ZHKH (liczebność i struktura stada, identyfikacja koni, pomieszczenia i ich wyposażenie, organizacja pracy-pory odpasów, treningów itp.).2.    Zasady pracy hodowlanej – dokumentacja, przeglądy hodowlane.3.    Wykonywanie prac gospodarczych na terenie stadniny.4.    Wykonywanie zabiegów zoohigienicznych i pielęgnacyjnych u koni.5.    Normowanie, przygotowanie i zadawanie pasz dla zwierząt.6.    Organizacja sezonu pastwiskowego.7.    Konserwacja uprzęży i sprzętu jeździeckiego.8.    Praca z młodymi końmi.9.    Pomoc w realizacji usług z zakresu górskiej turystyki jeździeckiej i rekreacji konnej. 
1 Uczestnicy praktyki są zobowiązani do opłaty za każdy nocleg w cenie 10 PLN (50% kosztów). Studenci powinni zabrać ze sobą: śpiwór, ubiór terenowy oraz stosowne ubranie robocze, ze względu na przewidziane prace fizyczne. 

2 Ośrodek Informacyjno-Edukacyjny w Lutowiskach może przyjąć 24 osoby w sezonie, przy założeniu, że praktyka jest 2-tygodniowa, w przypadku, gdy jest to praktyka 4 tygodniowa – 12.

 

3 Uczestnicy praktyki powinni zabrać ze sobą: śpiwór, ubranie robocze, toczek lub kask do jazdy konnej, „niezbędnik”(kubek, sztućce itp.). Za Nocleg BdPN nie pobiera opłaty.

 
spacer
Nowości
lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer