PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN arrow Współpraca PL-SK arrow Mikroprojekt Polska-Słowacja Interreg V-A Polska - Słowacja 2014-2020 w ramach Programu Europejskiej arrow Umowa nr INT/EK/KAR/1/I/A/0052 arrow Aktualności

Aktualności
Rezerwat Biosfery "Karpaty Wschodnie" - lepiej poznać, by skuteczniej chronić...
22.05.2018.

ImageMiędzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” można zwiedzać już z Mapą zintegrowaną z aplikacją mobilną, która przybliża najcenniejsze zasoby przyrodnicze i kulturowe tego wyjątkowego obszaru położonego wokół Kremenarosa. Bieszczadzki Park Narodowy we współpracy z Parkiem Narodowym Połoniny na Słowacji, zakończył w maju br. realizację transgranicznego mikroprojektu, którego efektem są między innymi interaktywne Informatory turystyczne oraz mapy z aplikacjami mobilnymi na telefony komórkowe w trzech językach – polskim, słowackim i angielskim. Jest to już drugi mikroprojekt zrealizowany przez obydwa przygraniczne Parki Narodowe, który wzmacnia wzajemną współpracę w zakresie ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu.

Czytaj całość…
 
Nowa aplikacja "Bieszczady & MRB Karpaty Wschodnie"
17.04.2018.

Image pl_flaga_min.pngZ końcem marca 2018 r. Bieszczadzki Park Narodowy zakończył prace nad mobilną aplikacją „Bieszczady & MRB Karpaty Wschodnie” zintegrowaną z mapą i informatorem Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie”. Aplikacja przygotowana została w polskiej, angielskiej i słowackiej wersji językowej na smartfony z systemem operacyjnym Android.

Czytaj całość…
 
Mapa MRB "KW" wydana w trzech językach
22.02.2018.

ImageBieszczadzki Park Narodowy wydał w styczniu b.r. mapę przyrodniczo-kulturową z informatorem pt.: Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie”, w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i słowackiej. To pierwsze tego rodzaju wydawnictwo obejmujące całość obszaru trójstronnego Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Karpaty Wschodnie. Wydawnictwo zawiera m.in.: atrakcje przyrodniczo-kulturowe, ścieżki przyrodnicze, szlaki piesze, konne i rowerowe. Trwają prace nad mobilną aplikacją zintegrowaną z mapą i informatorem, zawierającą atrakcje turystyczne i kulturowe, panoramy widokowe oraz wirtualne modele 3D w technologii Augmented Reality nieistniejących obiektów kulturowych, a także ciekawe gatunki fauny i flory. Jej zakończenie planowane jest na koniec marca i wtedy będzie można w pełni skorzystać z nowej publikacji. Mapa z informatorem będzie bezpłatnie rozdawana uczestnikom działań edukacyjnych prowadzonych przez Park.

Czytaj całość…
 
Pierwsza edycja programu "Strażników Gór" za nami...
07.09.2017.

ImageW ramach mikroprojektu został zrealizowany innowacyjny program edukacyjny pn.: „Strażnicy Gór”. Od lipca do końca sierpnia odbyły się trzy turnusy polsko-słowackie: I turnus: 24-29 lipca; II turnus: 07-12 sierpnia i III turnus: 21-26 sierpnia. W każdym turnusie trwającym 6 dni uczestniczyły 22 osoby, tj. 11 – z Polski i 11 – ze Słowacji z obszaru wsparcia Programu. Łącznie w całym programie udział wzięło 66 osób z Polski i Słowacji.

Czytaj całość…
 
Z wizytą w Międzynarodowym Rezerwacie Biosfery "Karpaty Wschodnie"
22.08.2017.

ImageZ wizytą w Międzynarodowym Rezerwacie Biosfery "Karpaty Wschodnie" - lepiej poznać, by skuteczniej chronić - to tytuł mikroprojektu, który realizuje Bieszczadzki Park Narodowy, wraz sąsiadującym od południa Parkiem Narodowym Połoniny ze Słowacji. W ramach projektu zaplanowano m.in. wykonanie Mapy przyrodniczo-turystycznej Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie” wraz z Informatorem i zintegrowaną aplikacją mobilną oraz realizację innowacyjnego programu „Strażników Gór”. Działania te mają na celu wzmocnić współpracę polsko-słowacką na obszarze Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie” w zakresie poznania i ochrony tych najcenniejszych fragmentów dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego na pograniczu polsko-słowackim.

Czytaj całość…
 
spacer
Nowości
lawiny.jpg
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer