PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne POIS
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN arrow Edukacja arrow "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów"

"Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów"
"Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów" edycja XXIX , rok 2021/22 - finał
18.11.2022.

fina_zachowamy_2022_min.jpg 17 listopada 2022 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych odbyło się uroczyste zakończenie XXIX edycji programu edukacyjnego „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. Program objęty był patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i wzięło w nim udział 195 uczniów z 14 szkół podstawowych (kl. VI-VII ) z powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego i rzeszowskiego. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie foldera pt.: „Z głową w górach”.

Czytaj całość…
 
Wyniki XXIX konkursu "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów"
20.10.2022.

sp_leko_zachowamy_2022_min.jpg W październiku 2022 r. zakończyliśmy realizację I części programu dla szkół podstawowych pt.: „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”, realizowanej pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W programie uczestniczyli uczniowie z 14 szkół podstawowych z powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego i rzeszowskiego. Uczniowie odbyli dwukrotnie zajęcia terenowe wiosną i jesienią na ścieżkach przyrodniczych Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Ostatnim etapem programu jest konkurs na samodzielnie wykonany projekt folderu pt: „Z głową w górach”. Koncepcja folderu ma wyrażać przesłanie od uczestników programu do turystów odwiedzających BdPN, czyli zawierać m.in. informację o walorach przyrodniczych BdPN, zasady zwiedzania oraz bezpieczeństwa w górach. Na konkurs wpłynęło 9 projektów folderów.

Czytaj całość…
 
"Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów" - edycja XXIX
04.10.2021.

Program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych

pt. „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”

objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

(edycja XXIX)

Program kierowany jest do uczniów klas 6-7 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego (w szczególności z terenu Bieszczadów) zainteresowanych problematyką przyrodniczą. Celem programu jest popularyzacja i pogłębianie wiedzy o zasobach przyrodniczych Bieszczadów, ze szczególnym uwzględnieniem Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Treści poznawcze programu wykraczają poza program szkolny, utrwalają i uzupełniają wiedzę uczniów z ekologii, biologii, geografii i ochrony przyrody oraz historii i kultury regionu.

Pliki do pobrania:

 
XXVIII edycja programu "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów" odwołana.
05.10.2020.

W związku z zaostrzeniem obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19 Bieszczadzki Park Narodowy odwołuje przeprowadzenie XXVIII edycji programu.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i patronat honorowy Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty. Żywimy nadzieję, że kolejną edycję w 2021 roku uda się przeprowadzić bez przeszkód. Regularnie utrzymujemy kontakt i współpracę ze szkołami biorącymi udział w programie „Zachowamy piękno i walory Przyrodnicze Bieszczadów” i proponujemy uczniom inne formy edukacji przyrodniczej - program dla szkół podstawowych „Zostań Ambasadorem Bieszczadzkiego Parku Narodowego – dzikiego królestwa rysia Pędzelka” oraz atrakcyjne formy multimedialne inspirujące do poznania i ochrony przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego, udostępniane mailowo i przez stronę internetową. Ponadto realizujemy zajęcia terenowe w oparciu o ścieżki przyrodnicze i Terenowe Stacje Edukacji Ekologicznej.

 
"Zachowamy piękno..." - ogłoszenie
24.03.2020.

ImageW związku z tymczasowym zawieszeniem zajęć w szkołach informujemy, że nauczycielom (opiekunom) zgłoszonych grup w programie „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów” zostaną przekazane specjalnie opracowane pomocnicze materiały edukacyjne do korzystania podczas zajęć z uczniami. Prosimy o zgłaszania się na adres mailowy koordynatora programu oraz zachęcamy uczniów do aktywnego poznawanie i odkrywania tajemniczego świata przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego poprzez internetową ofertę edukacyjną w zakładce: Multimedia w edukacji.

 
spacer
Nowości

eparki_logo.png

Internetowa sprzedaż biletów do Parku

lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2023 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer