PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki Park Narodowy
Serwis internetowy

ppn.png logo-mab.pnglogo-medal.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne POIS
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Folder
folder.jpg
duza_rodzina.png
 
Bieszczadzki PN arrow Edukacja arrow "Moje Bieszczady"

pedzelek_maly.png
banerek o konkursie foto pl sk iii.jpg
"Moje Bieszczady"
Moje Bieszczady - Tradycyjne ozdoby choinkowe
20.03.2021.

Dziękujemy uczestnikom programu „Moje Bieszczady” za zdjęcia dokumentujące wykonanie kolejnego zadania na temat „Tradycyjne ozdoby choinkowe”. Jako podsumowanie pakietu zimowego prezentujemy wybrane prace wykonane przez uczniów ze Szkół Podstawowych w Niebieszczanach, Prusieku, Sanoku (SP. nr 2), Srogowie, Zagórzu i Zahutyniu.

Temat kolejnego zadania: „Najpiękniejsze pisanki”, oczywiście wykonane z wykorzystaniem naturalnych barwników, wosku, sznurka, kolorowych nici, liści, kwiatów i in. Termin sprawozdania z realizacji pakietu wiosennego upływa 15 czerwca, ale zdjęcia można przysyłać wcześniej na adres e-mailowy: edukacja@bdpn.pl

 Życzymy dużo pomysłów i dobrej zabawy.

sp_srogw_grny_male.jpgsp_zagrz_male.jpgsp_zahuty_male.jpgsp_prusiek_male.jpg

sp_niebieszczany_male.jpg sp_nr_2_w_sanoku_male.jpg

 
"Moje Bieszczady" - sprawozdanie z pakietu zimowego
25.02.2021.

choinka_min.jpg Mamy nadzieję, że własnoręczne wykonanie tradycyjnych ozdób choinkowych było dla Was miłą odskocznią od nauki zdalnej. Aniołki i pierniki i filcowe zabawki zamieszczone poniżej, już nie mogły się doczekać, kiedy zawisną na choince obok ozdób wykonanych z szyszek, orzechów, słomy i papieru. A Wam jak poszło?

Do 15 marca br. czekamy na sprawozdania z realizacji pakietu zimowego. Forma sprawozdania jest bardzo prosta. 1-3 zdjęcia najciekawszych prac lub zdjęcie wystawy zorganizowanej w szkole należy wysłać na adres: www.edukacja@bdpn.pl. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych pomysłów. 

aniolek_min.jpg pierniczki_min.jpg konik_z_filcu_min.jpg

 
Mój jesienny obrazek
22.12.2020.

W tym roku realizacja pakietu jesiennego była utrudniona ponieważ przebiegała w warunkach nauki zdalnej. Tym bardziej dziękujemy za przysłane zdjęcia prac plastycznych na temat „Mój jesienny obrazek”.

Nadszedł czas na własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Zgodnie z regulaminem, w ramach sprawozdania z realizacji pakietu zimowego prosimy o przysyłanie zdjęć ozdób choinkowych do połowy marca.

Poniżej prezentujemy jesienne prace uczniów.

Szkoła Podstawowa w Srogowie Górnym.

1_sp_srogow_gorny_m.jpg

3_sp_srogow_gorny_m.jpg

2_sp_srogow_gorny_m.jpg

Czytaj całość…
 
Moje Bieszczady - sprawozdanie z pakietu jesiennego
10.11.2020.

img_20201027_124244min.jpg Jesień to dobry czas na wykonanie prac plastycznych z wykorzystaniem elementów jesiennej przyrody (liści, nasion, piór i in.). Propozycję materiałów, z których możecie wykonać swój jesienny obrazek przedstawiamy na zdjęciu.

Uczestnikom programu "Moje Bieszczady" przypominamy o wykonaniu prac plastycznych na temat „Mój jesienny obrazek” - np. widok, zwierzę, kwiat i in., a następnie wysłanie fotografii lub skanów 1-3 wybranych prac lub zdjęć prezentujących wystawę na adres: edukacja@bdpn.pl, do 15 grudnia 2020 r.

Życzymy, owocnej, nasiennej, liściastej zabawy.

 
22 edycja programu "Moje Bieszczady" - zapraszamy do udziału
16.10.2020.

okadka_pakietm.jpg Bieszczadzki Park Narodowy, w ramach edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zaprasza bieszczadzkie szkoły podstawowe do uczestnictwa w XXII edycji programu pt.: „Moje Bieszczady”. Program „Moje Bieszczady” przeznaczony jest dla uczniów klas IV i V. Uczniowie pracując indywidualnie i zespołowo, samodzielnie i pod opieką nauczyciela, poznają najbliższe otoczenie szkoły i domu (walory bieszczadzkiej przyrody, historię i geografię regionu, tradycję, zjawiska klimatyczne itp.). Podczas pracy uczniowie wykorzystują materiały przygotowane przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej BdPN, wydane w formie pakietów zadań na cztery pory roku (4 czarno-białe zeszyty formatu A4, opakowane w kolorową kartonową teczkę). Uczestnicy programu „Moje Bieszczady” otrzymują pakiety zadań bezpłatnie. Zadania umieszczone w pakietach mogą służyć uzupełnieniu i utrwaleniu treści realizowanych w programach szkolnych. Program „Moje Bieszczady” może być realizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych (np. kółka przyrodniczego), co pozwoli nauczycielowi przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na omówienie zadań, pomoc uczniom podczas realizacji zadań w szkole oraz przeprowadzenie wycieczek i obserwacji w terenie.

Zgłoszenia udziału w programie „Moje Bieszczady” należy dokonać do końca października, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej BdPN, ul. Bełska 7, 38-700 Ustrzyki Dolne (wg wzoru BdPN). Zgłoszenie potwierdzone przez Dyrektora Szkoły powinno zawierać:

  • liczbę uczestników programu (do 25 osób, można zgłosić 2 grupy), nie jest wymagana imienna lista uczniów (w przypadku imiennej listy wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna na przetwarzanie danych osobowych ucznia do pobrania na www.bdpn.pl w zakładce Edukacja/Moje Bieszczady)
  • imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna, adres do korespondencji, tel., e-mail ,
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych nauczyciela-opiekuna w celu prowadzenia korespondencji związanej z programem.

Pakiety należy odebrać w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ustrzykach Dolnych. Materiały te nie będą wysyłane pocztą, ze względu na dużą objętość przesyłki i możliwość jej uszkodzenia podczas transportu. Na zakończenie programu, jak co roku, uczniowie otrzymają nagrody – zestawy wydawnictw Bieszczadzkiego PN.

Osoba do kontaktu: Beata Szary, tel. (13) 461 10 91, mail: bszary@bdpn.pl.

Załączniki:

1. Opis i harmonogram XXII edycji programu „Moje Bieszczady”

2. Wzór zgłoszenia do programu

3. Klauzula informacyjna i zgoda na przetwarzanie danych osobowych nauczyciela

4. Klauzula informacyjna i zgoda na przetwarzanie danych osobowych ucznia

 
spacer
Nowości

eparki_logo.png

Internetowa sprzedaż biletów do Parku

lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2021 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer