PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki Park Narodowy
Serwis internetowy

ppn.png logo-mab.pnglogo-medal.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne POIS
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Folder
folder.jpg
duza_rodzina.png
 
Bieszczadzki PN arrow Edukacja arrow "Moje Bieszczady"

pedzelek_maly.png
"Moje Bieszczady"
Mój jesienny obrazek
22.12.2020.

W tym roku realizacja pakietu jesiennego była utrudniona ponieważ przebiegała w warunkach nauki zdalnej. Tym bardziej dziękujemy za przysłane zdjęcia prac plastycznych na temat „Mój jesienny obrazek”.

Nadszedł czas na własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Zgodnie z regulaminem, w ramach sprawozdania z realizacji pakietu zimowego prosimy o przysyłanie zdjęć ozdób choinkowych do połowy marca.

Poniżej prezentujemy jesienne prace uczniów.

Szkoła Podstawowa w Srogowie Górnym.

1_sp_srogow_gorny_m.jpg

3_sp_srogow_gorny_m.jpg

2_sp_srogow_gorny_m.jpg

Czytaj całość…
 
Moje Bieszczady - sprawozdanie z pakietu jesiennego
10.11.2020.

img_20201027_124244min.jpg Jesień to dobry czas na wykonanie prac plastycznych z wykorzystaniem elementów jesiennej przyrody (liści, nasion, piór i in.). Propozycję materiałów, z których możecie wykonać swój jesienny obrazek przedstawiamy na zdjęciu.

Uczestnikom programu "Moje Bieszczady" przypominamy o wykonaniu prac plastycznych na temat „Mój jesienny obrazek” - np. widok, zwierzę, kwiat i in., a następnie wysłanie fotografii lub skanów 1-3 wybranych prac lub zdjęć prezentujących wystawę na adres: edukacja@bdpn.pl, do 15 grudnia 2020 r.

Życzymy, owocnej, nasiennej, liściastej zabawy.

 
22 edycja programu "Moje Bieszczady" - zapraszamy do udziału
16.10.2020.

okadka_pakietm.jpg Bieszczadzki Park Narodowy, w ramach edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zaprasza bieszczadzkie szkoły podstawowe do uczestnictwa w XXII edycji programu pt.: „Moje Bieszczady”. Program „Moje Bieszczady” przeznaczony jest dla uczniów klas IV i V. Uczniowie pracując indywidualnie i zespołowo, samodzielnie i pod opieką nauczyciela, poznają najbliższe otoczenie szkoły i domu (walory bieszczadzkiej przyrody, historię i geografię regionu, tradycję, zjawiska klimatyczne itp.). Podczas pracy uczniowie wykorzystują materiały przygotowane przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej BdPN, wydane w formie pakietów zadań na cztery pory roku (4 czarno-białe zeszyty formatu A4, opakowane w kolorową kartonową teczkę). Uczestnicy programu „Moje Bieszczady” otrzymują pakiety zadań bezpłatnie. Zadania umieszczone w pakietach mogą służyć uzupełnieniu i utrwaleniu treści realizowanych w programach szkolnych. Program „Moje Bieszczady” może być realizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych (np. kółka przyrodniczego), co pozwoli nauczycielowi przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na omówienie zadań, pomoc uczniom podczas realizacji zadań w szkole oraz przeprowadzenie wycieczek i obserwacji w terenie.

Zgłoszenia udziału w programie „Moje Bieszczady” należy dokonać do końca października, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej BdPN, ul. Bełska 7, 38-700 Ustrzyki Dolne (wg wzoru BdPN). Zgłoszenie potwierdzone przez Dyrektora Szkoły powinno zawierać:

  • liczbę uczestników programu (do 25 osób, można zgłosić 2 grupy), nie jest wymagana imienna lista uczniów (w przypadku imiennej listy wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna na przetwarzanie danych osobowych ucznia do pobrania na www.bdpn.pl w zakładce Edukacja/Moje Bieszczady)
  • imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna, adres do korespondencji, tel., e-mail ,
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych nauczyciela-opiekuna w celu prowadzenia korespondencji związanej z programem.

Pakiety należy odebrać w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ustrzykach Dolnych. Materiały te nie będą wysyłane pocztą, ze względu na dużą objętość przesyłki i możliwość jej uszkodzenia podczas transportu. Na zakończenie programu, jak co roku, uczniowie otrzymają nagrody – zestawy wydawnictw Bieszczadzkiego PN.

Osoba do kontaktu: Beata Szary, tel. (13) 461 10 91, mail: bszary@bdpn.pl.

Załączniki:

1. Opis i harmonogram XXII edycji programu „Moje Bieszczady”

2. Wzór zgłoszenia do programu

3. Klauzula informacyjna i zgoda na przetwarzanie danych osobowych nauczyciela

4. Klauzula informacyjna i zgoda na przetwarzanie danych osobowych ucznia

 
Zakończenie XXI edycji programu "Moje Bieszczady"
07.10.2020.
Bieszczadzki Park Narodowy informuje o zakończeniu XXI edycji programu „Moje Bieszczady”. W roku szkolnym 2019/20 do udziału w programie „Moje Bieszczady” zgłosiło się 412 uczniów i 32 nauczycieli z 30 szkół podstawowych. Wszyscy uczniowie otrzymali pakiety zadań na cztery pory roku. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, od marca nie było możliwości zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego. Bezpłatne zwiedzanie muzeum dla grup uczestniczących w programie będzie możliwe do końca czerwca 2021 r. Ponieważ możliwość realizacji pakietu wiosennego i letniego była ograniczona do indywidualnej pracy uczniów, wszyscy uczniowie zgłoszeni do XXI edycji programu otrzymali w czerwcu drogą pocztową folder Bieszczadzki Park Narodowy bez konieczności przysyłania sprawozdania. Zainteresowane grupy mają możliwość otrzymania zaświadczenia upoważniającego do bezpłatnego wstępu na wybraną ścieżkę przyrodniczą w Bieszczadzkim PN, do wykorzystania w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji programu „Moje Bieszczady”.
 
"Moje Bieszczady" - edycja XXI
13.09.2019.

okadka_pakietm.jpg Bieszczadzki Park Narodowy, w ramach edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zaprasza bieszczadzkie szkoły podstawowe do uczestnictwa w XXI edycji programu pt.: „Moje Bieszczady”. Program „Moje Bieszczady” przeznaczony jest dla uczniów klas IV i V. Uczniowie pracując indywidualnie i zespołowo, samodzielnie i pod opieką nauczyciela, poznają najbliższe otoczenie szkoły i domu (walory bieszczadzkiej przyrody, historię i geografię regionu, tradycję, zjawiska klimatyczne itp.).

Czytaj całość…
 
spacer
Nowości

eparki_logo.png

Internetowa sprzedaż biletów do Parku

lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
logo-ms.png n2000.png nfos.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2021 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer