PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne POIS
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN arrow Edukacja arrow "Moje Bieszczady"

Panel PL SK maly.jpg
"Moje Bieszczady"
Obserwacje ptaków przy karmniku - galeria nadesłanych fotografii
15.03.2022.
min.jpg Dziękujemy uczestnikom programu „Moje Bieszczady” za sprawozdania z wykonania zadań z pakietu zimowego i zdjęcia dokumentujące obserwacje ptaków przy karmniku. Nadesłane fotografie prezentujemy w galerii.
 
Moje Bieszczady - pakiet zimowy
04.03.2022.
2_min.jpg Uczestnicy programu "Moje Bieszczady" kończą realizację zadań z pakietu zimowego. Tak pracowali uczniowie w Komańczy -> galeria . Do 11 marca czekamy na Wasze sprawozdania - kilka zdjęć z obserwacji ptaków przy karmniku.
e-mail: edukacja@bdpn.pl 
 
 
Najciekawszy zabytek w mojej okolicy - nadesłane prace.
13.01.2022.

sp_lesko_min.jpg Dziękujemy uczestnikom programu „Moje Bieszczady” za zdjęcia dokumentujące wykonanie zadania z pakietu jesiennego na temat „Najciekawszy zabytek w mojej okolicy”. Nadesłane prace prezentujemy w galerii.

Temat kolejnego zadania, z którego należy przysłać sprawozdanie: „Obserwacje ptaków przy karmniku” – fotografie dokumentujące najciekawsze zimowe obserwacje ptaków przy karmniku.

Termin sprawozdania z realizacji pakietu zimowego upływa 28 lutego 2022 r., ale zdjęcia można przysyłać wcześniej na adres edukacja@bdpn.pl

Życzymy udanych obserwacji.

 
"Moje Bieszczady". Najciekawszy zabytek w mojej okolicy.
30.11.2021.
woosate_min.jpgListopad jest miesiącem pamięci i zadumy. Najpierw obchodziliśmy Święto Zmarłych potem Święto Niepodległości. Również przyroda przypomina o przemijaniu przygotowując się do zimy. Wszystko to skłania do refleksji nad przeszłoscią. Bieszczadzkimi pamiątkami przeszłości są cerkwie, kościoły, kapliczki, krzyże przydrożne, cmentarze różnych wyznań i religii, i in.  
Czytaj całość…
 
XXIII edycja programu "Moje Bieszczady"
22.09.2021.

okadka_pakietm.jpg Bieszczadzki Park Narodowy, w ramach edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zaprasza bieszczadzkie szkoły podstawowe do uczestnictwa w XXIII edycji programu pt.: „Moje Bieszczady”.

Zgłoszenia udziału w programie „Moje Bieszczady” (wg wzoru BdPN) należy dokonać do końca października, listownie na adres Bieszczadzki Park Narodowy, Ustrzyki Górne 19, 38-713 Lutowiska lub wysyłając skan zgłoszenia e-mailem (edukacja@bdpn.pl). Zgłoszenie potwierdzone przez Dyrektora Szkoły powinno zawierać:

  • liczbę uczestników programu (do 25 osób, można zgłosić 2 grupy), nie jest wymagana imienna lista uczniów (w przypadku imiennej listy wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna na przetwarzanie danych osobowych ucznia do pobrania na www.bdpn.pl w zakładce Edukacja/Moje Bieszczady)
  • imię i nazwisko nauczyciela-opiekuna, adres do korespondencji, tel., e-mail ,
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych nauczyciela-opiekuna w celu prowadzenia korespondencji związanej z programem.

Ze względu na remont Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ustrzykach Dolnych, miejsce i termin odbioru pakietów należy ustalić telefonicznie. Materiały te nie będą wysyłane pocztą, ze względu na dużą objętość przesyłki i możliwość jej uszkodzenia podczas transportu. Na zakończenie programu, jak co roku, uczniowie otrzymają nagrody – zestawy wydawnictw Bieszczadzkiego PN. Osoba do kontaktu: Beata Szary, tel. 724 750 077, mail: bszary@bdpn.pl.

Program „Moje Bieszczady” przeznaczony jest dla uczniów klas IV i V. Uczniowie pracując indywidualnie i zespołowo, samodzielnie i pod opieką nauczyciela, poznają najbliższe otoczenie szkoły i domu (walory bieszczadzkiej przyrody, historię i geografię regionu, tradycję, zjawiska klimatyczne i in.). Podczas pracy uczniowie wykorzystują materiały przygotowane przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej BdPN, wydane w formie pakietów zadań na cztery pory roku (4 czarno-białe zeszyty formatu A4, opakowane w kolorową kartonową teczkę). Uczestnicy programu „Moje Bieszczady” otrzymują pakiety zadań bezpłatnie. Zadania umieszczone w pakietach mogą służyć uzupełnieniu i utrwaleniu treści realizowanych w programach szkolnych. Program „Moje Bieszczady” może być realizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych (np. kółka przyrodniczego), co pozwoli nauczycielowi przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na omówienie zadań, pomoc uczniom podczas realizacji zadań w szkole oraz przeprowadzenie wycieczek i obserwacji w terenie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie.

Załączniki:

1. Opis i harmonogram XXIII edycji programu „Moje Bieszczady”

2. Wzór zgłoszenia do programu

3. Klauzula informacyjna i zgoda na przetwarzanie danych osobowych nauczyciela

4. Klauzula informacyjna i zgoda na przetwarzanie danych osobowych ucznia

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 14
spacer
Nowości

eparki_logo.png

Internetowa sprzedaż biletów do Parku

lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2022 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer