PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
Nie strzelaj w Sylwestra!
29.12.2023.
nie-strzelaj-w-sylwestra-2023_min.jpg W imieniu wszystkich dzikich mieszkańców Bieszczadzkiego Parku Narodowego, prosimy NIE STRZELAJ W SYLWESTRA!
Huk i strzały wywołują ogromny stres u zwierząt, zarówno dzikich, jak i domowych. Przywitajmy Nowy Rok z szacunkiem do wszystkich mieszkańców naszej planety!
 
Drodzy Turyści! 
29.12.2023.

ImageOdpowiadając na Państwa pytania uprzejmie informujemy, iż wybraliśmy na rok przyszły operatora do obsługi tej części obiektu schronu BdPN na Połoninie Wetlińskiej, która przeznaczona jest dla turystów. Nic nie zmieniło się, jeśli chodzi o osobę zatrudnioną przez BdPN do bieżącego administrowania obiektem (Julian).

 
Uwaga!
27.12.2023.
ImagePowierzchnie parkingów pokryte są grubą warstwą lodu i bardzo śliskie. Prosimy o ostrożność oraz przemieszczanie się po płycie parkingu w raczkach.
 
Komunikat turystyczny 22.12.2023 r.
22.12.2023.

symbol - komunikat zimowy.jpg Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Część odcinków jest drożna, szlaki mniej uczęszczane są nieprzetarte. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, wzrasta wraz z wysokością i waha się od 40cm do 150 cm w miejscach nawianych. Śnieg jest mokry i ciężki. Po nocnych opadach nad szlakami mogą występować pochylone gałęzie obciążone śniegiem, prosimy o zwracanie uwagi na wygląd otoczenia i omijanie miejsc niebezpiecznych. Przed wyruszeniem na szlak zalecamy zabrać kijki i raczki, w partiach szczytowych mogą się przydać rakiety śnieżne.

Prosimy o rozwagę przy planowaniu wędrówki, a w szczególności odradzamy wędrówki od Przełęczy pod Tarnicą w kierunku Przełęczy Goprowskiej i dalej w kierunku Krzemienia i Halicza z uwagi na nieprzetarty szlak. Dodatkowo prosimy o zwrócenie uwagi na duży nawis znajdujący się pod Tarniczką w rejonie niebieskiego szlaku schodzącego z Przełęczy Pod Tarnicą na Przełęcz Goprowską. Omijajcie to miejsce w miarę możliwości !

W rejonie Tarnawy Niżnej oraz Bukowca parkingi są nie odśnieżone. Prosimy o niepozostawianie samochodów w pasie drogowym.

Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu.

Apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 
Godziny otwarcia w sobotę
22.12.2023.
23.12.2023.jpg
 
Wesołych Świąt!
22.12.2023.
kartka_boze_narodzenie_2023_wersja_internetowa_min.jpg Wszystkim odwiedzającym nasz Park oraz jego mieszkańcom, zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2024 życzy dyrekcja oraz pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
 
"Moje Bieszczady" - prace z pakietu jesiennego
21.12.2023.

jesienne_liscie_min.jpg 22 grudnia o godz. 4.27 rozpoczyna się astronomiczna zima, a my żegnamy jesień. Uczestnikom programu „Moje Bieszczady” dziękujemy za przysłanie zdjęć najpiękniejszych jesiennych liści. Można je zobaczyć w naszej galerii.

Nadszedł czas na realizację zadań zimowych, w tym wykonanie płatków śniegu z papieru wg. wzoru zamieszczonego w pakiecie (zadanie nr 5). Zdjęcia lub skany najpiękniejszych płatków śniegu prosimy przysłać najpóźniej do 15 marca 2024 r.

Galeria nadesłanych prac.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer