PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
Komunikat turystyczny 26.01.2024 r.
26.01.2024.

symbol - komunikat zimowy.jpgWarunki na szlakach turystycznych są trudne. Większość odcinków jest słabo przetartych, mniej uczęszczane są nieprzetarte. Na szlakach zalega świeży, miejscami grząski śnieg, utrudniający poruszanie się, a grubość pokrywy wynosi od 20 do 150 cm w miejscach nawianych. Na niektórych fragmentach odcinków występują wiszące oblodzone gałęzie. Zachowajcie ostrożność i zabierzcie ze sobą raczki oraz kije trekkingowe, miejscami niezbędne będą rakiety.

Parkingi, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne, Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne.

Ze względu na wysoką pokrywę śnieżną dojazd do Bukowca jest możliwy tylko do skrzyżowania z tzw. drogą błękitną (około 400 metrów do parkingu). Dalej, brak przejazdu!

W najbliższych dniach  przewidywany jest znaczący spadek temperatur. Mróz nie jest przeszkodą w chodzeniu po górach, musicie być jednak dobrze przygotowani na taką okoliczność, dodatkowy polar i termos z gorącą herbatą mogą się bardzo przydać.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 
Uwaga! Silny wiatr!
24.01.2024.
uwaga.pngZe względu na niskie temperatury związane z bardzo silnym wiatrem osiągąjącym w porywach 100 km/h, oraz intensywne opady śniegu, w najbliższych dniach stanowczo odradzamy wyjścia w góry. 
 
Roczniki Bieszczadzkie 31
24.01.2024.
ImageZapraszamy do pobrania 31 tomu Roczników Bieszczadzkich.
 
Komunikat turystyczny 19.01.2024 r
19.01.2024.

symbol - komunikat zimowy.jpgWarunki na szlakach turystycznych są trudne. Część odcinków jest drożna, szlaki mniej uczęszczane są nieprzetarte. Na szlakach zalega świeży, miejscami grząski śnieg,  utrudniający poruszanie się, a grubość pokrywy wynosi od 20 do 130 cm w miejscach nawianych. Na niektórych fragmentach szlaków występują wiszące oblodzone gałęzie. Zachowajcie ostrożność.
W takich warunkach zalecane są rakiety śnieżne, miejscami raczki oraz kije trekkingowe. Ułatwi to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem.  

Parkingi BdPN, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne – wejście w kierunku Połoniny Caryńskiej, Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne.

Droga na odcinku Tarnawa Niżna – parking  Bukowiec, z którego można się wybrać do  Źródeł Sanu przejezdna tylko do skrzyżowania z tzw. drogą błękitną (około 400 m od parkingu).  Dalej zalecany przejazd samochodem z napędem 4x4.

Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna -  Dźwiniacz Górny”  w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie - baza „Nad Roztokami”.

Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu.

 Apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 
Komunikat turystyczny 12.01.2024 r.
12.01.2024.

symbol - komunikat zimowy.jpg

Większość odcinków szlaków jest drożna, szlaki mniej uczęszczane są nieprzetarte. Śnieg twardy, zmrożony, w wielu miejscach występują oblodzenia.  Grubość pokrywy śnieżnej mocno zróżnicowana od 20 cm do 150 cm narastająca wraz ze wzrostem wysokości. Do wędrówek niezbędne są raczki. Na niektórych fragmentach szlaków występują wiszące oblodzone gałęzie. Zachowajcie ostrożność.

Droga na odcinku Tarnawa Niżna – parking  Bukowiec, z którego można się wybrać do  Źródeł Sanu przejezdna tylko do skrzyżowania z tzw. drogą błękitną. Dalej zalecany przejazd samochodem z napędem 4x4.
Turystów wybierających się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna -  Dźwiniacz Górny”  w Tarnawie Niżnej prosimy o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie - baza „Nad Roztokami”.


Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

 
Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora Parku Narodowego "Ujście Warty"
11.01.2024.

Ogłoszeniepdf.gif  

 
Ferie zimowe 2024
11.01.2024.

ferie-z-bdpn-2024_min.jpg Szukacie ciekawego pomysłu na ferie zimowe 2024? Mamy coś dla Was!

Słuchowisko
Eko warsztaty
Muzeum Przyrodnicze BdPN w Ustrzykach Dolnych
Panel dla dzieci "Odwiedź dzikie królestwo rysia, wilka i salamandry"
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer